Sněží na Děčínsku, sněhové srážky omezují viditelnost v Krušných horách, na Ústecku, Litoměřicku, Lounsku či Mostecku. Meteorologové upozorňují na sněhové jazyky a náledí.

Největší problémy působí sníh řidičům na Litoměřicku, od sedmi do devíti ráno se tu staly čtyři dopravní nehody. Nejvážnější z nich se odehrála krátce před osmou hodinou na silnici číslo 15 u Trnovan. "Střetla se tu dvě osobní vozidla, nejpravděpodobnější příčinou bude nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky," uvedla mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová. Dodala, že na Litoměřicku v noci sněžilo a na silnicích místy leží uklouzaný sníh. V obou havarovaných autech byly dohromady tři osoby, dvě řidičky a jeden muž. Všichni tři byli s lehčími zraněními odvezeni do litoměřické nemocnice. "Jedno auto dostalo smyk, přejelo do protisměru, kde se srazilo s protijedoucí vozem," popsala Kofrová. Přesné příčiny nehody se vyšetřují. V dotčeném úseku byl průjezd omezen jen na chvíli, nyní už se tudy podle Kofrové jezdí bez omezení. Na místě zasahovali kromě záchranářů a policistů také hasiči.

Nehoda osobního a nákladního vozu se stala u Lovosic, nikdo při ní nebyl zraněn. Bez zranění se podle policistů obešly lehčí dopravní nehody u Třebenic a v Litoměřicích.

Ve středu ráno byly teploty stupeň až dva pod nulou, v Doksanech na Litoměřicku byl teploměr na nule, na Milešovce ukázal šest stupňů pod nulou. Podle meteorologů má být ve středu na severu Čech většinou zataženo se sněhovými přeháňkami, zejména na severovýchodě a na hřebenech hor lze očekávat i trvalejší sněžení. Denní teploty se dostanou k minus třem až plus jednomu stupni, na horách bude minus osm až minus pět stupňů. Od 400 až 500 metrů nad mořem se budou tvořit sněhové jazyky. Večer se na mokrých površích může tvořit náledí.

Autor: ČTK