Začíná se v 9.30, startovné pro závodníky je 50 Kč, u ostatních je dobrovolné.

„Bydlím v Ústí nad Labem a společně s dalšími dvěma kolegy dojíždím do Krupky, kde učím český jazyk na církevní škole. Před šesti lety jsem si všimla v jednom obchodním centru plakátu, který vybízel občany humanitárním aktivitám. Přesně si už nepamatuji text, ale hned mě napadla myšlenka na pomoc nemocným dětem. Kolegové mne podpořili, vedení školy stanovilo podmínky. Sama bych to nikdy nedokázala, pomáhali všichni," říká učitelka Jana Křehlíková.

Tak vnikl Charitativní běh Krupkou. Vybrané startovné tentokrát půjde na 1. interní oddělení nemocnice v Teplicích.

„Přijďte si zaběhat, podpoříte dobrou věc. V loňském roce bylo na startovní listině hned několik běžců z Ústí nad Labem a vysloužili si potlesk na otevřené scéně," dodává Jana Křehlíková. Připravovanou akci popsala v rozhovoru pro Deník.

Kde a jak bude akce probíhat?
V sobotu 24. září v Krupce pod budovou Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ, v Areálu pátera Cukra přesně v devět hodin dopoledne začínáme s prezencí. Sportovní program je připraven pro šest věkových kategorií, začínají děti. Hlavní závod, který je dlouhý 4,6 km, se běží na dvě kola a vede převážně po zpevněných cestách volnou přírodou. Chybět nebude solidní kopec, start a cíl je na místním hřišti. Startovné pro dospěláky je 50.- Kč, kdo má rád děti, dá víc. Startovní čísla jsou bez čipů, měření zajišťují dobrovolníci a učitelé tělocviku. U mikrofonu bude opět Veronika Vlasáková, vrchní sestra Kateřina Vágnerová bude držet palce všem. V loňském roce se vybralo cca 16 tisíc pro Dětské centrum, sponzorský dar předala i krásná dáma ze Štětí. Žádné zlaté poháry nečekejte, vítězové v dětských kategoriích dostanou něco sladkého, dospělí věcné ceny a diplom. Ukončení je plánováno na pravé poledne, kdy účastníky seznámíme s částkou, která se předá řediteli nemocnice. Závod je veřejný, traťový rekord drží Lukáš Matějka.

Je připravený nějaký doprovodný program?
Samozřejmě, především děti si to užijí. Představí se uniformy i záchranáři, k vidění budou domácí mazlíci i pejsci vykonávající canisterapii, šanci dostane pohádka, malování na obličej, soutěže, keramika, sádrové odlitky, agility. Místní školáci prvního stupně mají téma cirkus, tak jsem zvědavá, kolik tam bude malých klaunů.

Dobrých skutků není nikdy dost, tentokrát byla na začátku hezká myšlenka učitelky z Ústí nad Labem. Udělejte si výlet! Hrad je nedaleko a lanovka na Komáří vížku stále funguje. Krupka nemá Miladu, ale dobrých srdcí je tam také dost.