Organizátoři z místního pivovaru Monopol připravili několik novinek. Tou první byl právě fakt, že akce byla dvoudenní. "Snažíme se částečně obměňovat pivovary, které na Rynek zveme. Letošními nováčky tak jsou teprve vloni založený pražský pivovatr Trilobit a také děčínský Kapitán," prozradila sládková Monopolu Martina Valterová.

S veskrze kladným ohlasem se pak setkala možnost zakoupení degustační "osminky" ve tvaru klasického půllitru. Za jednotnou cenu deseti korun tak mohl každý ochutnat z nabídky dvanácti pivovarů, aniž by mu hrozilo předčasné vyčerpání z přemíry silných a lahodných piv. Také kovové fontánky na opláchnutí sklenic byly v plné permanenci.

Klub kaktusářů Teplice pořádá na MěÚ v Krupce Prodejní výstavu kaktusů a sukulentů.
FOTO: Pichlavou krásu můžete obdivovat až do neděle v Krupce

"Sbírám již několik desetiletí pivní tácky a etikety. Zažil jsem tak začátek éry minipivovarů, kdy jich začátkem devadesátých let několik vzniklo, ale přežily jen ty nejkvalitnější. Zhruba před deseti lety ale nastal neskutečný nárůst jejich počtu. Díky svoji zálibě jsem jich hodně navštívil a ochutnal jejich piva. Musím ale říct, že z těch, které jsou tady, mi nejvíce chutná pivo z nedalekého Oseka," rozpovídal se Stanislav Kadlec ze Světce.

Právě pro sběratele jsou podobně akce vítanou příležitostí, jak si rozšířit sbírku. "Samozřejmě také jezdím po minipivovarech, ale jako důchodce už musím přemýšlet, jestli se mi to vyplatí. Navíc někde se setkáváme s neochotou. Tady je to jiné, pivovarští jsou rádi, že nám chutná a nějaké etikety, tácky či jiné suvenýry nám věnují," dodal další sběratel Miroslav Martínek z Krupky.

Muzeum města Duchcov pořádá tradiční výstavu živých ocasatých obojživelníků.
V duchcovském muzeu začala výstava obojživelníků

Kromě dobrých piv a chuťovek k nim potěšila návštěvníky i dobrá muzika. Příznivci Depeche Mode či Smokie si zařádili, když zahrály revivaly jejich oblíbených kapel. Rockeři si přišli na své zejména v pátek, kdy vystoupily teplické kapely Hlahol, Blue Rocket či Last Rebel.

Všechny bez rozdílu určitě nadchl Oskar Petr. Ten kromě svých skladeb také zavzpomínal na legendárního Karla Kryla, který kdysi právě v Teplicích začínal svoji kariéru. "Já v emigraci zažil jeho koncert na slavné univerzitě UCLA v Los Angeles. Přišlo na něj pouze dvanáct českých studentů a čtyři z nich se chovali dost hlučně. Přestože to Karel zvládl s bravurou, bylo mi líto, kam ho bolševici až zahnali," uvedl Oskar Petr slavnou skladbu Morituri te salutant.

Zdroj: Deník/Roman Nešetřil
Teplický pivní rynek
Skleničky opláchne fontána. Zámecké náměstí zaplní příznivci dobrého piva