Současný stav je takový, že pozemek patří jinému vlastníkovi, než stavba na něm. Pozemek vlastní teplická společnost Horz TJ Stadion Teplice. To co stojí na něm, patří jinému soukromníkovi (Grup-stav), přičemž jednatelem je bezdomovec s bydlištěm v Liptovském Mikuláši na úřadě! Jak k tomu došlo? Pozemek i zimák původně vlastnila zmíněná teplická společnost. Vrchní část pak získala slovenská společnost, která měla zajistit demolici. Ovšem až do konce. Což se evidentně nestalo. A vlastník pozemku to nyní nechce v takovémto stavu převzít zpět. Měl zůstat podle smlouvy pouze holý pozemek. Vše je nyní u soudu.

Pozemek pod bývalým zimním stadionem v Teplicích tedy město neodkoupí, jak rozhodli tepličtí zastupitelé. Nicméně zamítavé stanovisko není do budoucna jako konečné. Chtějí prý počkat, až budou mít pozemek i zbytky stadionu stejného majitele. Je třeba ale také zmínit, že na podzim budou komunální volby a že by ti samí zastupitelé po nich zůstali na radnici není jasné.

Jaroslav Kubera coby primátor Teplic zamítavé stanovisko komentoval: „Bylo zjevné, že zatím není o čem jednat. Troska je jednak zatížená exekucemi, ale hlavně vlastník pozemku je jiný než majitel této trosky. Zastupitelstvo o tom bude jednat až poté, co bude vlastník sjednocen. A s tím prakticky souhlasí většina zastupitelů.

Objevují se samozřejmě připomínky, že by se s troskami mělo něco udělat, protože to nejen hyzdí město, ale také to je nebezpečné. Neb areál není zabezpečený plotem ani ničím jiným.

Na to ale primátor argumentuje tím, že nejsou už žádné páky. Město podle něj už vyčerpalo všechny možnosti, jak by mohlo z jeho pohledu sjednat nápravu. „Dokud bude vršek někoho jiného než to pod ním, nelze nic dělat," říká primátor. „Právní řád nám neumožňuje nikterak nařídit coby městu, aby v tomto sporném případě donutil někoho k likvidaci," dodává.

Demolice stadionu začala už před dvěmy lety. Firma, která ji má na starosti, z budovy však vytěžila vše, co se dalo nějak zpeněžit (především železo). Následně s likvidací přestala. „Nepomáhají upomínky ani pokuty mířící na Slovensko," podotýká Kubera.

Dnes je z kdysi populárního zimního stadionu ruina plná odpadků, kde přespávají bezdomovci. Původně zde trénovali hokejisté. Teplický mládežnický hokej se nakonec přestěhoval do Bíliny.