Ve středu 1. dubna opustila definitivně Krupku Zdena Horáčková a Liga na ochranu zvířat, kteří zde provozovali řadu let útulek pro opuštěná zvířata. Ten i s pětadvaceti psy převzala Nadace Tlapka .

„Bohužel, útulek byl kromě psů úplně prázdný, boudy spálené, zařízení vymontované nebo totálně zničené, žádné krmení, deky, matrace, prostě nic. Tak jsme to tam s děvčaty zabezpečovaly až do večerních hodin a nyní to už tak nějak funguje,“ popsala situaci s přebíráním útulku jedna z dobrovolnic Nadace Tlapka Irena Málková.

Situace se ještě zkomplikovala tím, že v novém útulku v Žimu se dělá podlahové topení, takže v Krupce má na jeden měsíc Tlapka kompletně všechny pejsky.

Jakmile bude útulek v Žimu připravený, všichni dočasní obyvatelé útulku přestěhovaní a chod ve standardním režimu, plánuje nadace uspořádat den otevřených dveří, aby se s novými prostory měla možnost seznámit i veřejnost.

To ale bude nejdříve v květnu. Zatím budou všichni psi, i nově nalezení, měsíc v Krupce. Zájemci o adopci se mohou obracet na Lenku Šikovou, na telefon 723489796.

Každý den je někdo v útulku přítomný, nejlepší na výběr pejska jsou ale víkendy po 13. hodině. „To jsme v útulku v plném obsazení, můžeme se zájemcům plně věnovat a pejska si mohou vzít do parku na procházku,“ doporučuje Irena Málková.