Případy krádeží pohonných hmot se množí. Může za to nárůst cen benzínu a nafty.

Policisté prošetřují například případ krádeže pohonných hmot, ke kterému tentokrát došlo v objektu kamenolomu na Teplicku. Neznámý pachatel odcizil z nádrží šesti zaparkovaných nákladních vozidel a jednoho bagru celkem 700 litrů nafty.

Celková škoda byla vyčíslena téměř na 24 tisíc korun. „V případě dopadení hrozí pachateli maximálně dvouletý trest odnětí svobody,“ konstatoval Daniel Vítek z teplické policie. Takto odcizené pohonné hmoty pak končí někde na černém trhu, kde se prodávají pod cenou.

Další kamiony zůstaly bez nafty

 

Škodu za téměř 30 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který na parkovišti ve Velvětech odcizil pohonné hmoty ze dvou zaparkovaných kamionů. Z nádrží zmizelo celkem 785 litrů nafty.

Není ani vyloučeno, že krádeže, které se objevují po celém regionu, má na svědomí jeden organizovaný gang. Pachatelé se zaměřují na nákladní auta odstavená na parkovištích nebo v areálech různých firem. Na své zlodějské výpravy vyráží hlavně během noci a také o víkendech, kdy jsou odstavená auta právě nezranitelnější. Nafta mizí nejen z náklaďáků, ale i z různých pracovních a zemědělských strojů.

Další případy jsou takové, že po načerpání lidé ujíždějí od čerpacích stanic, aniž by za benzín či naftu zaplatili. (pem)