V rámci pochodu jsou připravené čtyři trasy: Rodinná trasa z Krupky na hrad Kyšperk a zpět (7 km), Komáří trasa z Krupky přes Kyšperk na Komáří hůrku a zpět (15 km), Horská trasa z Krupky přes Kyšperk a Komáří hůrku na Přední Cínovec a zpět (25 km) a padesátikilometrová trasa Za hranice k sousedům.

Krupská smyčka, logo.Krupská smyčka, logo.Zdroj: Se svolením Josefa MerglaStart a cíl Krupské smyčky bude ve sportovní hale na městském stadionu v Krupce. "Přihlášení od 7 do 10 hodin, cíl do 17 hodin. Startovné 20 Kč dospělí a 10 Kč děti. Každý účastník obdrží popis trasy, kterou chce absolvovat (v cíli pak na něj bude čekat pamětní list). Stravování je z vlastních zásob nebo v restauracích, v cíli je možné zakoupit malé občerstvení v bufetu sportovní haly," láká na jednu z nejvýznamnějších turistických akcí na Teplicku Josef Mergl, který se podílí na řadě turistických akcích v oblasti Krupky. 

Cíl všech tras pochodu Krupská smyčka je stejný jako místo startu, tedy ve sportovní hale. Cílové stanoviště bude v provozu do 17 hodin. Trasy Krupské smyčky jsou vedeny kamenitými cestami Krušných hor, proto je podle pořadatelů potřeba mít vhodnou turistickou obuv do terénu. "Ostatní vybavení zvolte podle aktuální předpovědi počasí, v případě deště mohou být cesty mírně blátivé," poznamenává ještě k akci Mergl.

"Letošní Krupská smyčka se půjde v duchu loňského jubilejního 50. ročníku pochodu Za posledním puchýřem. Všechny trasy pochodu povedou přes zříceninu hradu Kyšperku, kde bude probíhat akce Řemesla a rytiři. Těšit se můžete na historický jarmark, rytířské souboje, možnost opékání špekáčků a drobné soutěže pro děti," dodává Mergl.

Krupská smyčka, plakát 2023Krupská smyčka, plakát 2023Zdroj: Se svolením Josefa Mergla

V případě dotazů se podle něj můžete obrátit přes e-mail na Romana.Vodvarkova@osbdtp.cz nebo telefonicky na číslo 725 031 012.