Jiří Štábl je v teplické politice nováčkem. Po volbách v loňském roce nastoupil do funkce náměstka primátora.

Nejste Tepličan, odkud pocházíte?
Původem jsem ze severu Moravy, ze Šumperka. Do školky jsem šel ale již v Praze, kam jsme se přestěhovali. Na Moravu se ale stále rád vracím, především za rodinou.

Co vás zlákalo na sever Čech?
Úplně upřímně, potkal jsem v Teplicích ženu svého života, Martinu. Byla to opravdu láska na první pohled. Nicméně musím říci, že mě velmi příjemně překvapily Teplice jako město a lokalita, kde se nacházejí. Na dosah od Krušných hor, s úžasnými výhledy, parky a architekturou.

Kdy jste se rozhodl, že se budete věnovat politice?
Není tajemstvím, že jsem v politice novou tváří, mé rozhodnutí zapojit se do komunální politiky padlo na konci roku 2017. Tehdy už jsem nějakou dobu v Teplicích žil a absolvoval řadu diskuzí o tom, co občanům ve městě chybí nebo co se jim naopak ve městě líbí. Řekl jsem si, že pokud chci něco ve městě vylepšit, musím se na chodu města sám aktivně podílet. Tohoto rozhodnutí nelituji, naopak. Věřím, že v současném nastavení vedení města je velké množství energie pouštět se do projektů, které občané ocení. Podle mého soudu se i skokově zlepšila komunikace magistrátu, ačkoliv jsme teprve na začátku funkčního období.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v teplickém Týdeníku Směr, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase v úterý.