Nebylo to poprvé, co tento člověk maloval po zdech vTeplicích. Městská policie má ve svém archivu fotografie zdřívější doby, kdy se hanlivé nápisy objevily na zdech vteplických ulicích. Člověk nemusí být grafolog, aby poznal, že jde ostejný rukopis.

Vpřípadě pietního místa uMušle jde už otřetí počin. První byl křídou, kdy šel nápis snadno umýt. Pak těsně před svátkem 28.října, už byl nápis na památníku sprejem. „Je to nepochopitelné,“ komentoval přímo uvzpomínkového místa Jaroslav Musial, který patří kiniciátorům vzpomínkových setkání všanovském parku ubusty prvního republikového prezidenta.

Vtěchto dnech knám do redakce přišla reakce teplického výtvarníka Petra Reimanna, který parkem procházel a poničený pomník neušel jeho pozornosti.

Do redakce napsal: „Co říká T. G. Masaryk. Je 7.února, den před volbou prezidenta republiky. Ráno jsem procházel šanovským parkem, kolem pomníku T. G. Masaryka. Jeho podstavec stále zdobí nápis “ kradete!“ Nápis se tam objevil někdy začátkem listopadu 2007, současně shanlivými nápisy na budově teplického magistrátu. Nápisy hanobily tři zaměstnance magistrátu, včetně primátora. Ještě týž den, byly odstraněny, a to vpořadí: 1.primátor, 2.zaměstnanci. Uplynuly tři měsíce a všanovském parku se nic nezměnilo. Prezident Osvoboditel se stále zamyšleně dívá, a dokonce se mi chvílemi zdá, že stím nápisem na podstavci , mlčky souhlasí. Smutné, že?„

Vpřípadě „práce“ na pietním místě Masaryka nejde oaktivitu sprejerů. Ty mají vTeplicích vyčleněny zdi, na které mohou legálně malovat.

Helena Zámostná zodboru kultury a školství teplického magistrátu včera uvedla, že hanebný nápis bude odstraněn do 7.března, kdy má T.G.M výročí narození. Už je objednaná také firma, která nápis zpietního místa odstraní.