V současné době ho podle výpisu z katastru nemovitostí vlastní paní z Rumunska . Nikdo ale neví, zda je to podnikatelka v oblasti realit, nebo pastevkyně ovcí.

Každopádně město Teplice prostřednictvím konzulátu v Rumunsku má právě od této paní příslib, že s Imperátorem něco udělá. Teď tedy zatím na náklady města. „Zaděláme všechny vchody, aby tam nikdo nelezl," říká primátor lázeňského města Jaroslav Kubera. Účet pak město pošle do Rumunska. Ale příliš nadějí si vedení Teplic v tomto ohledu nedává.

Otázkou k řešení je ale také to, jak ty vchody uzavřít. Pouhé cihly a nebo podobné zátarasy nestačí. Bezdomovci a narkomani to rozbourají a v objektu i nadále hledají útočiště.

V posledních měsících se do celé věci vkládá městský zastupitel Petr Stolař, který se do této čtvrti přestěhoval a bordel, který tu je,mu vadí. Jemu, jeho ženě a také tu vychovává děti. „Už jednám o nápravě s vedením města. Poukazovali jsme také na strážníky, aby se na tento objekt nějak zaměřili," říkal zastupitel redakci Deníku v závěru loňského roku.

Jak jsme již uvedli, jediným jednatelem společnosti Residence Imperátor Teplice je dvaatřicetiletá Rumunka. Sídlo společnosti je rumunské město Piatra Neam.

„Je ale třeba zjistit, zda jde pouze o někoho, na koho to všechno je napsáno, nebo zda má paní o to zájem. Víme, kdo to je?" ptá se Petr Stolař.

Strážníci i Policie ČR mají teď objekt více hlídat. Právě kvůli pohybu nepřizpůsobivých lidí, kteří se tu snaží tajně shromažďovat. A teď ve chladu si tu také rozdělávají ohýnky. Pálí vše, co jim přijde pod ruce. Nedávno zde museli dokonce zasahovat hasiči. „Hořelo ve vyšších patrech a hasiči museli zasahovat z plošiny. Likvidace požáru trvala tři hodiny," uvedl Lukáš Marvan z HSZ Ústeckého kraje.

Imperátor leží v žaludku i lidem v okolí. „Chodím okolo s dětmi a ten bordel moc velkou vizitku městu nedělá. A to v tom ještě dokáží přebývat lidi. Hrůza to je," řekla Miluška Pokorná.

Imperátor v Trnovanech

Hotel Imperátor nabízel kromě hotelových služeb nejen restauraci a kavárnu, ale také koncertní a taneční sál, fotografický ateliér a dokonce i biograf.

Po druhé světové válce nesloužil už Imperátor původnímu účelu, ale až do 80. let tu sídlila ZŠ Karla Aksamita. Od jejího uzavření v roce 1982 stavba chátrá.

Hotel byl postaven roku 1912 firmou Palme&Co. Wilhelma Palmeho, která stavěla i Villu Palme, dům č. p. 1456 pod schody v Jankovcově ulici, dům Schloss Elektra v ulici Karla Čapka a spoustu dalších. Pětiposchoďová budova Imperatoru v Lindenstrasse, jak se tehdy ulice U červeného kostela jmenovala, nahradila několik drobných stavení a zcela změnila ráz okolí, které do té doby budilo spíše dojem venkova.

Zdroj: internet