Rovněž první díl se točil na Ústecku, ve skalách v Tisé a i tehdy byla polovina filmového štábu ke své naprosté spokojenosti ubytována v jednom z vyhlášených teplických penzionů.
„Naše firma dostala ve filmu zakázku v podobě speciálních efektů,“ potvrzuje technik Jiří Mařan. Díky svému atraktivnímu zaměstnání se už z filmaři z Narnie podíval například do Slovinska a Polska.
„Cestujeme hodně. V prvním dílu jsme zajišťovali padající sníh, ve druhém bitvu na louce u Neznaboh. V průběhu natáčení tam byla postavena skála, v níž žije král říše Narnie, což je mluvící lev Aslan. Tam se poprali zlí vojáci s těmi tak zvaně hodnými a Kentaury. Do toho jsou katapultovány kameny, které, když dopadnou na louku, vybuchnou. A to jsme právě dělali my, hlínu létající vzduchem, létající šípy a jiné zvláštnosti, ohně a kouře,“ s úsměvem vypráví sympatický mladý muž.
Do světa velkého filmování prý přišel jako slepý k houslím. Před jedenácti roky opustil školu, potkal kamaráda, zeptal se, co dělá a když zjistil, že u filmu, projevil stejné přání. A stalo se. Doplnil si vzdělání, získal oprávnění střelmistra na destrukce a ohňostroje a se svým uměním teď cestuje po celém světě. „Není to jednoduché. Na Ústecku jsme víc než měsíc točili jedinou scénu ataku vojáků, což představuje stovky nejrůznějších záběrů z nejnemožnějších úhlů pohledu. Ve filmu se z té práce objeví odhadem deset minut,“ prozrazuje něco z filmařských tajemství.