Město se pomalu obléká do duhových barev festivalu a na řadě míst se objevují známky toho, že zanedlouho budou vládnout Teplicím animátoři, režiséři světových jmen, filmoví historici a vůbec všichni ti, co propadli kouzlu tohoto umění. Od 18. května se rozběhnou naplno jak promítání pro nejmenší diváky, tak také Školička animace.

Ta má však ale už teď v neděli svou předpremiéru. Od desáté hodiny si mohou kluci a děvčata natočit film. Za dohledu a vedení zkušených lektorů z oboru animace mohou v prostorách Obchodního centra Olympia v Srbicích rozhýbat plastelínové nebo loutkové postavičky a vytvořit si tak svůj vlastní minutový snímek, který si mohou odnést s sebou na USB flash disku.

„Budete mít možnost vymyslet si krátký scénář, poté jej výtvarně zpracovat a nakonec si vyzkoušíte ploškovou, plastelínovou či loutkovou animaci, případně animaci objektů a pixilaci,“ láká Lucie Kittlová, manažerka Olympia centra. Nevíte, co znamená pixilace? Snímek po snímku se nafotí člověk v pohybu a postupným dáváním obrázků za sebe se člověk dostane sám do pohybu optickým klamem.

Zájemci si tak už nyní vyzkoušejí to, co poté od 18. do 23. května čeká ve Školičce animace všechny mladé návštěvníky AniFestu.

Nebudete-li chtít zúčastnit se v neděli školičky, máte možnost vyfotit se alespoň v balónu.

Pestrý ale bude v Olympia centru Teplice celý víkend. V rámci pravidelných sobot pro děti, které jsou každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci, je připravena tvorba ikeban – neboli květinových dekorací. Společně s dětmi si můžete vytvořit jedinečnou vlastní ikebanu, kterou si odnesete domů, aby vám provoněla celý byt.

A vzhledem k tomu, že druhá květnová neděle patří maminkám, ženám, přichystalo si Olympia centrum malé květinové překvapení.