„Snížili jsme například výšku části nové budovy nad současným obchodem Merkur. Upravili jsme také sedlovou střechu u průhledu z Náměstí Svobody na Gymnázium. U plošin pro zásobování nově počítáme se speciálními krycími rukávy pro snížení hlučnosti,“ vyjmenovává některé příklady z poslední doby přípravy projektu Luděk Schmidt, ředitel developerské společnosti Dandreet, která přípravu projektu zajišťuje.

Architekti z Ateliéru 8000, kteří zpracovávají projekt, také budou jednat s vedením teplického Gymnázia o podobě křižovatky mezi Zelenou a Alejní ulicí.
„Jsme si vědomi, že na křižovatce se bude pohybovat větší množství studentů, proto chceme s vedením Gymnázia jednat především o bezpečnosti studentů na této křižovatce,“ uvedl architekt projektu Jiří Střítecký.

Určitých změn rovněž může doznat i podoba fasády a hlavní prosklené části směrem na Náměstí Svobody.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM - PŘES SYMBOL DOLE NA HLAVNÍ STRÁNCE!!!!

„I u těchto části projektu uvítáme konstruktivní diskusi a názory odborníků i veřejnosti. V současné době hledáme nejlepší způsob, jak odborníky a veřejnost do procesu zapojit,“ uvedl Luděk Schmidt.

Investorem projektu multifunkčního centra přestavby je společnost Obchodní domy Prior a.s., která počítá s investicí kolem jedné miliardy korun. Developerem projektu je společnost DADNDREET, A.S.
Výstavba multifunkčního centra by měla začít v příštím roce, dokončena by měla být na konci roku 2012. (jon)