Kromě poslechu hudebních skupin měli návštěvníci slavností možnost přispět na dobrou věc. Šlápnutím do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ, totiž pomohli Dětem z teplického Klokánku a z Dětského domova Tuchlov, když pro ně dohromady vyšlapali 102 055 Kč.

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Podpořit severočeské neziskové organizace přišel i teplický primátor Jaroslav Kubera, který se utkal v duelu se zástupcem Skupiny ČEZ Petrem Jiravou z elektrárny Ledvice.

„Teplické Zahájení lázeňské sezony je pro naše Oranžové kolo už tradiční štací. Podle hojné účasti bych řekl, že i návštěvníci akce už s námi počítají. Dokonce už mezi šlapajícími poznáváme známé tváře," uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

Fond ohrožených dětíje nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

Provozuje 22 regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci a sanaci rodin, 4 mediační centra pro řešení rozvodových sporů, 5 azylových domů pro rodiny s dětmi a 35 Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek.

„Výtěžek z Oranžového kola v hodnotě 51 367Kč využijeme na nákup nového vybavení, zejména postelí a dalšího nábytku. Některé ze starších „modelů" jsou nevyhovující, například kvůli ostrým hranám," řekla Daniela Brníková z Fondu ohrožených dětí, Klokánku Teplice.

Dětský domov Tuchlov, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj, pečuje o děti s nařízenou ústavní výchovou. Kapacita domova je 32 dětí, které jsou rozděleny do čtyř samostatných rodin. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci během Zahájení lázeňské sezony vyšlapali částku 50 688 Kč.

„Za vyšlapané peníze nakoupíme nové počítače, které děti využijí při zájmové činnosti, ale i psaní úkolů do školy nebo při realizaci různých projektů," vysvětlil Jan Blažek, ředitel dětského domova.