Vše zůstává při starém, i když se objevil návrh na navýšení, které mělo přinést další peníze do pokladny města.

Koeficient pro výpočet daně je teď v Bílině na nejnižším, tedy prvním stupni. Vedení města v čele s Josefem Horáčkem ho ale chtělo zvýšit na dvojnásobek. Návrhem se zabývali zastupitelé začátkem září. Navýšení při hlasování ale neprošlo.

Vedení města se ale nevzdává, o zvýšení daně chce se zastupiteli znovu jednat. „Připravíme to když tak až na rok 2014," řekl Josef Horáček.

Bez ohledu na příjem z daně z nemovitosti se příjem města Bílina příští rok navýší. Takže proč chtít po občanech a podnikatelích další výdaje," říkala na zastupitelstvu opozice. „Nebyla by to férová záležitost."

Pro zdvojnásobení daně z nemovitosti hlasovalo na jednání zastupitelů jen dvanáct přítomných lidí, potřeba jich bylo ale šestnáct.

Někteří zastupitelé ani na jednání nebyli. V diskuzi k tomuto bodu se objevila také zmínka o hernách. Z těch město mělo jasné a nemalé příjmy. Ale do budoucna tomu už tak nebude. Herny ve městě končí.

„Tak proč peníze tahat z lidí. Vyšší daň nám zaplatí majitelé nemovitostí. Ti to ale budou zase promítat do vyšších nájmů, takže se to dotkne prakticky všech," zaznělo na zastupitelstvu.

Obce mohou státní výši daně z nemovitosti ovlivnit tzv. úpravou základní sazby, a to od roku 2008 právě stanovením takzvaného místního koeficientu.

Teplický primátor Jaroslav Kubera už delší dobu hovoří o tom, že by se daň z nemovitosti měla zcela zrušit. Prosazuje její nahrazení přímou komunální daní.(pem)