Po sedmačtyřicetiletém Jindřichu Jetmarovi z Děčína, který je podezřelý nejen z několika vloupání do chat a chalup, ale především z přípravy vraždy, začali policisté pátrat již ve čtvrtek pozdě večer.

„Nebezpečnosti celé situace odpovídá nasazení policejních sil. Žádáme občany, aby byli velmi obezřetní a v žádném případě se hledaného nepokoušeli zastavit," říká krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že pokud jej lidé spatří, mají se obrátit na linku 158.

Údajně je Jindřich Jetmar také psychicky nemocný, navíc podle některých informací užívá drogy. Tím více může být nebezpečný.

„Policajti měli najít jeho doupě, které chvíli předtím opustil. A tam měly být nějaké náboje a dopis, ve kterém píše, že všechny postřílí," řekl starší muž v Růžové.

Podle informací Děčínského deníku se Jetmar střetl se zákonem již dříve. V minulosti měl zdědit chalupu na Janově. Tu mu ale zabavil exekutor. Když ji koupil nový majitel, ze msty mu ji měl Jetmar vykrást.

Nezůstal ale pouze u jedné chalupy jeden čas dokonce v Janově svítilo kvůli obavám před zloději veřejné osvětlení celou noc.

„Před několika měsíci byl za mnou, jestli bych jej nezaměstnal na úřadě. To jde jen přes pracák, ale tam on ani nebyl. Později jej tady již nikdo moc neviděl, asi se přes den skrýval," říká starosta Janova František Zachula s tím, že jej občas viděli myslivci v lesích okolo Janova.

Posledními lidmi, kteří jej spatřili, byli strážci Národního parku České Švýcarsko.

„Zaměstnanci stráže přírody národního parku na něj narazili při kontrole lesnického objektu v blízkosti chatové oblasti Hájenka u obce Růžová. Muž z objektu utekl," uvedl mluvčí parku Tomáš Salov.(av)