„Máme informace, že by se tam hledaný mohl nacházet u příbuzných," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

O Badyho předchozím útěku čtěte zde: Bady, který týral třináctiletého Patrika, je zpátky v ústavu

Mladík představuje agresivní časovanou bombu. Policejní hlídky po něm v Ústí pátrají, a mají za úkol do zatknout.

Nikolas Bady je na útěku už poosmé.

Pozor, toto je Nikolas Bady:
Narozen 10.9.1995
Výška asi 165 cm
Zdánlivé stáří 17 let
Hubená postava, hnědočerné vlasy, hnědé oči.

Se starším komplicem Bady téměř ukopal v Krupce k smrti  v roce 2010 dvanáctiletého Patrika. Jako nezletilý se vyhnul vězení. Skončil v Chrastavě v ústavu pro nezletilé, ale pro agresivní chování v prosinci 2010 skončil v ústavu v Boleticích, které jsou součástí Děčína. Badymu je 17 let a už poosmé utekl. Za předchozí útěk ho koncem roku 2012 soud poslal na osm měsíců do vězení. Jenže lednová amnestie prezidenta Václava Klause mu 2. ledna dala svobodu. Skončil v Boleticích a opět utekl.

Vše o napadení Patrika čtěte zde.

V okamžiku, kdy policisté Badyho zadrží, hrozí mu soud  a následně vězení pro maření soudního rozhodnutí.

Bady je agresivní. Známé je varování soudkyně, která soudila kauzu několikahodinové mučení dvanáctiletého Patrika. Dva romští mladíci byli odsouzeni na týrání s rasovým podtextem. Soudkyně na Badyho adresu řekla: „Je otrlý, neštítí se ničeho. Apeluji na veřejnost: Dejte si na něj pozor."

Policejní psycholog Josef Kovářík též varuje: „Převýchova takového jedince je prakticky nemožná, protože mu jeho agresivní antisociální chování vyhovuje, a je proto pro něho normou. Proto utíká a nerespektuje nařízená omezení."