Guláš párty, na které je vstup i ochutnávka gulášů zdarma, je rok od roku populárnější. Při prvním ročníku vařila čtyři družstva, teď jich bylo, i když předpověď slibovala přívalové deště a kroupy, už 17.

Soutěžní týmy kromě kuchařského umění sázejí i na originální image, rekvizity a vtipné komentáře. Každý soutěžní tým má k dispozici dřevo na oheň, kotlík, maso a všechny základní ingredience. Všichni mají v záloze ale i svoje tajné koření a přísady, kterými chuť guláše doladí a které i tentokrát odmítali prozradit. O vítězi mají možnost rozhodnout návštěvníci akce vhozením žetonu tomu družstvu, u kterého jim nejvíce guláš zachutnal. A nebylo to vůbec snadné, guláše z různých druhů masa byly skutečně vydařené.

„Děláme Burgunský hovězí guláš podle Václava Havla. Maso jsme naložili, podléváme ho Frankovou a víno máme připravené nejen k podlévání, ale i k nalévání," lákal kam věnovat svůj žeton Karel Secký, zastupující tým Frantíci.

Rybáři tentokrát zvolili pikantní námořnický guláš z vepřového masa. Úřadující šampióni Myslivci vsadili na guláš s divočáka, který bude nejen chutný, ale i zdravý. „Putovní kotlík pro vítěze jsme na chvíli vrátili, ale předpokládáme, že si ho zase odneseme," netajili své sebevědomí.

To tým Knauf Insulation v azurových tričkách se nechal slyšet, že bude spokojený, když se svým uherským gulášem z vepřového a kuřecího masa skončí v první desítce. „Pojíme, popijeme, pobavíme se," zněl jejich plán.

Guláš z ryb nováčků akce týmu Stará masna Proboštov zmizel jako první. Další z týmů, který tu měl letos premiéru, Jazykovka Houdek vsadila na mezinárodní guláš inspirovaný maďarskou, českou i italskou kuchyní, od každé kousek.

Šmakouni vařili vepřový cikánský guláš, Spozam svůj gulášek vydatně podléval černým pivem a Javes Modlany ke svému segedínskému guláši podával i knedlíky a domácí zelí.

„Chutnal mi ostrý guláš od pirátů, ale žeton jsem dal nakonec hasičům. Hasičky byly sice hezčí, ale jejich zabíjačkový guláš ten vepřový od jejich kolegů nepřekonal. Byla to ale bezvadná akce a guláše se povedly všem," chválil Guláš párty Michal, který do Modlan přijel z Teplic.

Vyhrál opět tým Myslivci Modlany, na druhém místě skončila Rada moudrých a bronz si odnesli Gurmáni.