V těchto dnech se ve sportovním zařízení ještě staví a upravuje. „Dělají se převážně obkladačské práce. Máme obložený kruhový bazén v rekreační části a stěny v plavecké části původní haly. Na řadě je pokládka dlažby na dno bazénu,“ informoval ředitel aquacentra Michael Paraska.

Kromě práce v bazénové části dělníci dokončují elektroinstalaci a další rozvody, připravuje se montáž podhledů a svítidel, kompletují se dveře do všech místností, finální částí bude malování prostorů a nová fasáda.

Kompletní přestavba teplického aquacentra probíhá v různých etapách od podzimu 2017. Stavbu za více než 300 milionů korun hradí město. Využije k tomu ušetřené peníze, takže rekonstrukce Tepličany nezadluží. Od konce dubna poběží zkušební provoz, jehož součástí je i částečná kolaudace.

Původní aquacentrum se dvěma vzájemně propojenými bazény se přemění na dětský svět s atrakcemi i tobogánem a novou samostatnou čtyřdráhovou vanou pro plavce. „Cílem přestavby je přilákat do haly více lidí, především rodin s dětmi,“ říkal při zahájení rekonstrukce před dvěma roky tehdejší primátor Jaroslav Kubera. Kvitoval především to, že nově bude v bazénech teplejší voda, která bude mít od 28 do 33,5 stupně Celsia.

Skluzavka v barvách města

V původním kruhovém bazénu teď lidé najdou nový tobogan v modrožlutých barvách města. „Bude tam i houpací jeskyně a široká skluzavka s dojezdem, nechybí ani divoká řeka, masážní lavice, různé chrliče vody a brouzdaliště pro děti se skluzavkou a vodním hřibem. Vedle něj pak bude dětská sauna s ochlazovacím bazénkem,“ nechal nakouknout pod pokličku ředitel sportovního zařízení v Šanově, které je příspěvkovou organizací města.

V průběhu stavby došlo k navýšení ceny. „Od doby, kdy jsme začali stavět, došlo k nárůstu o přibližně 10 milionů korun. Jestli to bude cena konečná, to se nyní špatně odhaduje,“ dodal Paraska. Vedení města se ještě na poslední chvíli rozhodlo pro novou fasádu.

Změní se také zázemí. „Původní technologii zčásti nahradila nová. Budou i nové sprchy a další prostory,“ slíbil v minulých letech nad plány rekonstrukce nynější primátor Hynek Hanza.

Ve městě s bohatou historií lázeňství to není jediné místo, kde bude voda k veřejnému koupání pod střechou. Na konci roku otevřely Lázně Teplice ve svých prostorách Thermalium, kde lidem slouží 450 metrů čtverečních Pravřídla. Termální pramen je v plné koncentraci ve dvou bazénech. V hlavní léčivé lázni jeho účinky podporuje sto masážních a rehabilitačních prvků, ve vedlejší aktivní lázni je teplota pramene lehce snížena, aby byla vhodná k plavání. Návštěvníci mohou využít i Kneippův chodník a několik druhů saun.