„Je to letos rekordní účast, přihlásila se nám stovka malých lezounů," byla spokojená s úspěšnou akcí Jaroslava Konečná z teplické Olympie.

Šlo o 6. ročník oblíbené akce. Nejmladším batolatům v závodě bylo pouhých 7 měsíců, těm nejstarším rok. Cílem zápolení bylo "po čtyřech" co nejrychleji prolézt pětimetrovou závodní dráhu.

Na start se, vybaveni startovními čísly, malí závodníci připravovali po třech. Rodiče povzbuzující své andílky, volili každý jinou taktiku. Někdo zkoušel lákat na dudlík, další na mobilní telefon, častou volbou byl rachtající svazek klíčů. Nejen láska prochází žaludkem, a tak byla neméně oblíbenou taktikou nějaká dobrota. „Mám s sebou balíček sušenek, které má rád, tak snad to bude stačit," svěřila se maminka malého Tomáška. Ten se smál tak, že jeho dva bílé zoubky svítily do dálky a maminka měla co dělat, aby ho udržela v náručí.Soutěž batolat

Osvědčený moderátor Richard Vrablec, který soutěž každoročně provází, si s dětmi skvěle rozumí. Smály se na celé kolo, když se s nimi točil i když se v jeho rukou ocitly náhle hlavičkou dolů. „Do Tater se tentokrát nepodíváte, ale to vůbec nevadí. Máte krásného zdravého chlapečka, tak buďte šťastná a nebojte se, dárek od nás dostane dnes každý malý závodník," utěšoval maminku, jejíž synek se rozhodl, že zkrátka nikam nepoleze a žádné lákadlo s ním nehnulo. „To nemůžeš takhle podvádět," domlouval tatínek jinému malému závodníkovi, který vzorně prolezl téměř celou dráhu, ale před koncem se postavil a dokráčel do cíle, aby ukázal, že on už umí krásně chodit.

Většina batolat lezeckou dráhu zvládla bravurně a jednou jim rodiče budou vyprávět, jaký byl jejich premiérový závod. Pro všechny byly připraveny ceny, vítěz vyhrál pro sebe a své rodiče týdenní pobyt v hotelu Sobota v Popradu ve Vysokých Tatrách, jídelní židličku 3v1, dárkový poukaz Olympia v hodnotě 1.000 Kč, trojbalení plenek, balíček drogerie a také dárkový koš čajů a kávy.

Nejrychlejším batoletem, kterých nakonec závodilo 97, se v sobotu v Teplicích stal Stanislav Filip, který zdolal dráhu za 13,8 sekund.