Na úvod hned jedna poznámka, byť je Bílina druhým největším městem našeho regionu, co do počtu lidí na kandidátkách ale jasně předčila i bývalé okresní město Teplice. Je to dáno tím, že právě v Teplicích snížili nově počet zastupitelů na 27, zatímco v Bílině jich je 30.

V Teplicích budou obyvatelé vybírat na hlasovacím lístku „pouze" ze 243 lidí, v Bílině bude mít volič 10. a 11. října těžkou hlavu, protože počet kandidátů přesáhl tři stovky a na hlasovací lístek bude potřebovat velký prostor na stole.

Předvolební kolotoč už nabírá na obrátkách. Některé strany už vytasily své volební kampaně. Zatímco v některých obcích a městech se čekají tuhé boje o křesla, někde je rozhodnuto prakticky už předem, protože je podáno minimum kandidátek.

Takže uvidíme, jak to dopadne. Jen pro připomenutí uvádíme, že poslední komunální volby se konaly před čtyřmi lety. A k volebním urnám v celém teplickém okrese přišlo okolo 40 procent voličů.

--------

Zajímavosti z okresu…

Na úředníky teď čeká ještě fyzická kontrola hlasovacích lístků, které jim tiskárna dodá k definitivnímu schválení. V praxi to bude znamenat překontrolovat správnost údajů u celkem 2202 kandidátů, kteří budou usilovat o hlasy voličů v celkem 34 městech a obcích v teplickém okrese. Vyplývá to z údajů, které uvolnil Český statistický úřad na stránkách www.volby.cz. Právě zde najdete celkové seznamy voličů.

Předvolební kampaně odstartovaly. Adepty na zastupitele měst a obcí letos přihlásilo v rámci celé republiky rekordních 165 stran a hnutí. Jejich počet se od minulých komunálních voleb zvýšil téměř o třetinu.

Jak spolu souvisí výsledky voleb a energie čísel jednotlivých kandidátek? Deník se ptal kartářky a numeroložky Kataríny Jančové.

„Jasným favoritem bude číslo jedna a osm. To jsou čísla s velmi silnou energií," uvedla kartářka. „Jednička je sobecká a dravá, nemá partnera, ale je mocná. Je to číslo vítězství. Dvojka spolupracovat umí, ale je to v zásadě číslo podřízené," dodala. Zajímavá z pohledu numerologie je také čtyřka. Ta je usedlá, vyjadřuje tradici a stabilitu. Velmi silná je podle Jančové osmička. „Ta symbolizuje moc, peníze a skvělou organizaci. Je to číslo nekonečna a neomezenosti," dodala.