„Topnou sezonu v pátek zahájila provozní jednotka Chomutov, která zásobuje teplem města Chomutov, Jirkov, Kadaň a Klášterec nad Ohří,“ informuje za ČEZ Teplárenskou její mluvčí Ota Schnepp. Vyžádali si to sami obyvatelé. „Jinak je tomu u provozních jednotek Teplice a Bílina, kde zatím požadavky na dodávky tepla ze strany správců sekundárních sítí nemají,“ dodal.

„Současná situace je dynamická, snažíme se reagovat na podněty odběratelů, i když nejsou striktně dodržovány vyhláškové teploty pod třináct stupňů Celsia. Pokud je ovšem naplněna takzvaná teplotní vyhláška, najíždíme automaticky,“ poznamenává k tomu technický ředitel ČEZ Teplárenské Pavel Šušák.
Podle vyhlášky se musí začít topit, když teplota klesne pod třináct stupňů ve dvou po sobě následujících dnech a ani předpověď počasí nevěští oteplení.
V roce 2007 zahájila ČEZ Teplárenská, a. s., topnou sezonu 6. září. V roce 2008 tomu bylo na žádost většiny zákazníků 14. září, i když ani v jedné z lokalit tehdy ještě nedošlo k naplnění vyhlášky č. 194/2007 Sb.

Vloni této možnosti, požádat o dodávku tepla ještě před naplněním smyslu vyhlášky, využila pouze nemocnice v Duchcově, stalo se tak 26. září. Teprve 30. září pak byla zahájena topná sezona na Chomutovsku a v lokalitách Teplice a Bílina dokonce až 2. října. (r)