To je třeba případ nikdy nedostavěného domu v Mlýnské ulici. „Je to ostuda Teplic. Vyjedete z pěkné lázeňské části města a na obzoru hned vidíte takovou hroznou ruinu,“ postěžoval si Roman Janotka z Teplic.

Naopak do nového se postupně obléká Lověna. Také dlouho chátrala, až ji dostal nový majitel, který se začal starat. Mají zde být v horních patrech byty a dole komerční zóna. Objekt už má novou střechu a dostal plastová okna.
Také bývalý pivovar v Teplicích už je historií. Nyní zde funguje nákupní centrum, které vyrostlo na rovné ploše.
S příchodem zimního období začnou nabývat na atraktivitě právě opuštěné objekty. Jako neplacené přechodné příbytky se střechou nad hlavou je na zimu totiž každý rok vyhledávají bezdomovci.

V opuštěných objektech hrozí smrtelné úrazy hlavně drobným zlodějům a sběračům barevných kovů. Rozebírají co mohou. Tak tomu je také například v bývalém hotelu Uran v Teplicích a nebo ubytovny Labe.
Ani jeden z těchto objektů nepatří městu. U objektů v soukromých rukou sice mohou města jejich majitele na nebezpečí upozornit a stavební úřad může majiteli nařídit opravu, ale ve většině případů se to míjí účinkem.
Proti sběračům kovů prakticky v danou chvíli neexistuje účinná obrana. (pem)