Komořanská teplárna, kterou United Energy provozuje, podle mluvčí topila již ve dnech 12. až 14. září, ale po následujícím oteplení dodávky tepla zastavila. "Najíždění a přerušování dodávek tepla v závislosti na počasí je v jarních a podzimních měsících obvyklé," uvedla Kučerová. Prý se to stává i několikrát během topné sezony.
V Komořanech využívají k výrobě tepla hnědé uhlí, kterého mají podle mluvčí dostatek na celé topné období. "Část už je na našich skládkách a další dodávky máme smluvně zajištěné," řekla.
Současnou cenu tepla společnost určila na začátku letošního roku, kdy ji oproti předcházejícímu období zvýšila o tři procenta. Jaká bude cena tepla pro příští rok, podle Kučerové zatím nelze odhadnout. "Záleží především na vývoji cen nákladů vstupujících do kalkulace tepla," uvedla mluvčí.

Na Litoměřicku či Lounsku se kvůli teplému počasí topit naopak ještě nezačalo. "Zatím jsme ze strany našich odběratelů nezaznamenali žádný požadavek na spuštění dodávek tepla," řekl ČTK mluvčí společnosti Energie Holding Lukáš Jankovský. Firma provozuje uhelnou teplárnu v Litoměřicích a plynovou výtopnu v Lounech. V lednu se cena tepla z Litoměřic zvýšila přibližně o jedno až 1,5 procenta, v Lounech se cena tepla neměnila.

Zatímco uhlí si společnost smluvně zajišťuje předem, plyn odebírá průběžně z centrálních zásobníků. "Teplárny patří mezi priority, kam by dodávky plynu směřovaly do poslední chvíle," uvedl Jankovský v reakci na možné přerušení dodávek plynu z Ruska kvůli krizi na východě Ukrajiny.

V Česku jsou plynové zásobníky o celkové kapacitě 2,931 miliardy metrů kubických v současné době plné z 97 procent a v následujících dnech by měly být ještě doplněny. Kapacita zásobníků stačí na pokrytí minimálně třetiny běžné roční spotřeby celé republiky, která přesahuje osm miliard metrů krychlových plynu.
Topné období podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR začíná 1. září a končí 31. května. V uvedeném období je však možné vytápění, podle vývoje teplot a na základě dohody mezi odběratelem a dodavatelem, přerušit a následně obnovit. Obvyklou hranicí pro spuštění kotelen je průměrná venkovní teplota pod 13 stupni Celsia dva po sobě jdoucí dny.