Úterní ráno 8. března nezačalo pro německého seniora žijícího v Teplicích nikterak vesele. Když si přešel do garáže v ulici K Vápence v oblasti Řetenic pro své vozidlo, přepadli ho dva dosud neznámí pachatelé. Byli ozbrojení střelnou zbraní. Německého sedmdesátníka, který v České republice žije již delší dobu, natlačili do vozidla a vydali se s ním na „jízdu smrti.“

Ta skončila po desítkách najetých kilometrů a zastávkách po okrese v lesíku mezi Újezdečkem a Lesní bránou opět v Teplicích. Zde se tito muži rozhodli k hrůznému činu. Svázaného muže, který zůstal uvězněn v kufru, chtěli upálit. A pro jistotu ho ještě postřelili. Pak zmizeli neznámo kam.
Seniorovi se ale nakonec podařilo vykopnout kufr a z vozidla vylézt ven. A to jen kvůli ne příliš funkčnímu zámku na kufru. Vedle vozidla ho pak nalezla policejní hlídka.

Senior Franz Graf, kterého lupiči obrali o eura a české koruny, může nakonec za svůj život poděkovat všímavým občanům v sousedství jeho garáže v ulici K Vápence. Právě ti celý únos viděli a zalarmovali policii. Rozběhlo se pátrání, do kterého muži zákona zapojili také helikoptéru s termokamerou. Muže se po několika hodinách podařilo nalézt i s ohořelým vozidlem v lokalitě za teplickým hřbitovem, mezi Újezdečkem a Lesní bránou. Kvůli těžkým zraněním byl hospitalizován v nemocnici. Jak včera uvedl Martin Charvát z týmu kriminalistů, v současné době je tento muž již v domácím ošetření na území České republiky.

Policie uvítá jakoukoliv pomoc veřejnosti, hledá poznatky k popsanému případu. Ať již pachatelům, jejichž popis je součástí článku, nebo k osobě poškozeného Němce Franze Grafa.
Jedna z prověřovaných verzí je, že šlo o vytipovanou loupež. Nebo to mohlo být náhodné loupežné přepadení, s hrůzným koncem, ke kterému se pachatelé mohli rozhodnout až v průběhu „akce“.

Lupiči po únosu muže převezli po dané trase do katastru Kostomlat, kde ho na zatím blíže neurčeném odlehlém místě okradli o doklady, peníze a další věci. Pak se s ním vrátili do Teplic, aby se ho zbavili již popsaným způsobem nedaleko Lesní brány.
Kdo by k případu mohl poskytnout nějaké informace vedoucí k dopadení obou pachatelů, může se obrátit na kterékoliv oddělení policie, nebo zatelefonovat na linku 158. Policie také oslovila vybrané televize, aby zveřejnili toto pátrání.
Pachatelům hrozí 15 až 20 let odnětí svobody. (pem)

Udělejme si obrázek o lupičích:
1. pachatel: 180-185 cm, věk kolem 40 let, štíhlé postavy, propadlé tváře, výrazný dlouhý nos( jako Pinochio), ve tváři strniště. Oblečení – modré kalhoty, černá bunda nebo kabát pod zadek, na hlavě černá čepice (typ pletená, jejíž okraj jde stáhnout)
2. pachatel: 170-175 cm, věk kolem 40 let, podsaditý, ve tváři nespecifikované vousy. Oblečen byl podobně jako jeho kolega. Ale pozor: nesl v ruce batoh