S omezeným provozem musí počítat i pacienti v nemocnicích Krajské zdravotní. Tedy v Děčíně, Ústí nad Labem a v Teplicích.

„Krajská zdravotní využije toto období pro provedení potřebných oprav, drobných úprav a k malování tak jako každoročně,“ uvedl mluvčí KZ Ivo Chrástecký s tím, že o aktuální situaci na jednotlivých odděleních všech pěti krajských nemocnic naleznou pacienti informace na webu KZ www.kzcr.eu.

Každoroční prázdninová omezení souvisejí s menším počtem pacientů a souběžným čerpáním dovolených zdravotnického personálu. Krajská zdravotní, a. s., se při plánování prázdninového provozu snaží o to, aby pacienti pocítili dočasná omezení co nejméně.

Jako každé prázdniny bývá standardně omezený provoz i na některých lůžkových odděleních v nemocnici v Litoměřicích.

PACIENT MŮŽE SKONČIT V JINÉ NEMOCNICI

Například lůžkové ARO omezí provoz na celé prázdniny. Po tuto dobu lůžkové ARO nahradí mezioborová JIP. „Nebude to pravidlem, ale může se stát, že záchranná služba odveze pacienta do jiného zařízení,“ upozornil ředitel nemocnice Radek Lončák a dodal, že běžnou letní přestávku budou mít také lůžková oddělení ortopedie a rehabilitace.

Josef Provazník, který si za majetkovou trestnou činnost odpykává tříletý trest ve věznici v Novém Sedle, v Drahonicích pracuje téměř každý den.
Věznice na severu Čech přetékají. Jen Teplice a Liberec mají ještě volno

„Akutní péči však pro pacienty zajistíme,“ dodal Lončák. Až do pondělí 10. července bude kvůli rekonstrukci uzavřené také dětské lůžkové oddělení.

Naopak porodnice a oddělení šestinedělí žádné omezení provozu o prázdninách nechystá.

Omezení provozu v Teplicích
Chirurgie JIP: 7. - 17. 7. zajištěný provoz, omezení lůžek na 3 lůžka
Interna II: 31. 7. - 13. 8. uzavřeno
ARO: 24. - 30. 7. uzavřeno
Interna I 2. patro: 28 lůžek, 3. - 17. 7. uzavřeno
Interna I 3. patro: 31 lůžek, 17. - 31. 7. uzavřeno
Interna I JIP: 13 lůžek, 14. - 20. 8. zajištěný provoz, omezení lůžek na 3 lůžka
Rehabilitace stacionář: 17. 7. - 11. 8. uzavřeno