Kromě tohoto příspěvku se vedení města zabývalo závěrečným účtem města za minulý rok. Správnost hospodaření potvrdil audit, který si nechalo město udělat.
Jaroslav Kubera, primátor Teplic, v pátek potvrdil, že bylo rozhodnuto o koupi mětské tržnice. Město ji zakoupí včetně tamních stánků do svého vlastnictví za dva a půl milionu korun, čímž bude celé náměstí, včetně parkoviště patřit městu.
Eva Michálková z organizačního oddělení magistrátu včera po zasedání konstatovala, že se zastupitelé zabývali také novou sportovní halou. „Byla založena nová příspěvková organizace města, která začne fungovat od prvního prázdninového dne,“ uvedla. Novým ředitelem se stal ve výběrovým řízení Jaroslav Turek z Loun.
Přestože primátor původně před časem prosazoval, aby město halu neprovozovalo a nechalo to soukromníkovi, pro kterého halu postaví, včera uvedl, že už není čas čekat. „Nemáme už na co čekat. Vybrali jsme ředitele, který má dobře připravený projekt na provoz. Plavecká hala, která je naše, také funguje,“ řekl primátor.
Krytá sportovní hala má být otevřena po prázdninách.