VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPLNĚNO: Drahé policejní manévry v Krupce, kam přijela agitovat Dělnická strana

Krupka - Do Krupky se v sobotu sjeli stoupenci Dělnické strany monitorovat situaci na zdejším sídlišti, kde bydlí většinou nepřizpůsobiví občané. Podívejte se na galerii, kde je mnoho fotek z Krupky.

18.4.2009
SDÍLEJ:

Akce Dělnické strany v Krupce, střety s místními občany, mítink a další aktivity.Foto: Zdeněk Traxler

Do Krupky v sobotu 18. dubna kolem 13. hodiny dorazilo na padesát členů Dělnické strany. Ohlášenou akci svolal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl důvod srazu v Krupce Martin Zbela z tiskového odboru Dělnické strany .

Situaci monitorovala ve značné početní převaze Policie ČR ve spolupráci s krupskou městskou policií. Nad Krupkou kroužil i policejní vrtulník, který se ale nyní přesunul do Ústí nad Labem. Členové Dělnické strany procházeli Krupkou, policie se je přitom snažila odklonit od nejproblematič­tějších míst, kterými jsou ulice Karla Čapka a ulice Dukelských hrdinů. To se podařilo, cestou se připojovali i místní občané a všichni směřovali k areálu Delta v ulici Karla Čapka, kde měla strana povolené shromáždění za práva občanů na slušný život. Došlo ke slovním přestřelkám mezi stoupenci strany a místních Romů. K vážnějšímu konfliktu ale policie obě strany nepustila.

Připravujeme video

Byly zadrženy dvě podnapilé osoby a také několik bodných zbraní.

V Krupce je i odstupující ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb se svou tiskovou mluvčí Leilou Abbasovou. Kocáb řekl: "Přijel se na to podívat na vlastní oči. Je třeba takovéto věci řešit."

Anarchistů a Romů je bylo v Krupce asi 100. Někteří byli "posíleni" alkoholem a marihuanou. Měli transparenty a pokřikovali různá hesla na členy Dělnické strany.

Zaznamenali jsme:
„Přišli jsme sem na žádost nespokojených obyvatel Krupky, kteří se na nás obrátili po úspěšné akci v Janově," vysvětlil přítomnost takzvaných ochranných sborů místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
„My je sem nahoru nepustíme, nejme žádná atrakce, ať jdou domů," komentuje snahy příznivců Dělnické strany dostat se k panelákům jeden z obyvatel sídliště.

Závěrečná zpráva:

Krupka: policie doprovází členy Dělnické strany na nádraží
Krupka (Teplicko)/ Mítink Dělnické strany v Krupce dnes odpoledne o půl páté skončil naštěstí bez větších konfliktů. Policii se podařilo oddělit od sebe asi padesát členů Dělnické strany a více než sto místních romských obyvatel z panelákového sídliště. Policie během odpoledne zadržela dvě osoby kvůli výtržnostem. Policisté doprovázejí členy Dělnické strany do Bohosudova na nádraží. Policie předpokládá, že lidé z Dělnické strany přesunou do Ústí nad Labem, kde mají ohlášené setkání autonomní nacionalisté a jejich sympatizanti. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS do Krupky jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl důvod srazu v Krupce Martin Zbela z tiskového odboru Dělnické strany . (pem, ro)


CO BYLO PŘED AKCÍ V KRUPCE

Tisková zpráva:

DĚLNICKÁ STRANA
Sdělovacím prostředkům

Ochranné sbory DS budou monitorovat v Krupce
Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas rozhodl o vyslání Ochranných sborů DS (OS-DS) k monitorovací akci v Krupce dne 18.4.2009. Důvodem jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou opakovaně ohrožováni nepřizpůsobivými občany.
Sraz účastníků je mezi 12-13 hod. na vlakové zastávce Bohosudov. Od 15 hod. se koná před areálem Delta v ulici Karla Čapka shromáždění za práva občanů na slušný život. S projevem vystoupí místopředseda DS Petr Kotáb.

Přečetli jste si o tom v minulých dnech na webu a v tištěné podobě Teplickém deníku

Krupka se připravuje na sobotu 18. dubna, kdy se zde koná ohlášená akce Dělnické strany. Akci svolal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl Martin Zbela z tiskového odboru strany.
Účasníci srazu se mají sejít mezi 12. a13. hodinou na vlakové zastávce Bohosudov. Od 15 hodin se koná před areálem Delta v ulici Karla Čapka shromáždění za práva občanů na slušný život. S projevem tu má vystoupit místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
Místostarosta Krupky Zdeněk Matouš včera odpoledne potvrdil, že o připravovaném shromáždění, které se má konat v sobotu v Krupce, vědí. „Je to veřejně ohlášené shromáždění a my to respektujeme. Akci budeme ve spolupráci s městskou policií, Policií ČR a hasiči monitorovat. Využijeme i nového kamerového systému. Ten jsme právě do těchto míst, kde je značná koncentrace nepřizpůsobivých občanů, cíleně instalovali. Výsledky jsou pozitivní a situace se od té doby zklidnila,ů uvedl místostarosta Matouš. Podle jeho slov jde ale o kaci, kterou pořádá dělnická strana především s cílem agitovat. Neobává se proto, že by zde nastala podobně vyostřená situace, jako v Janově na Mostecku.

16. března:
Nacionalisté z Dělnické strany včera prošli Janovem. V klidu byli i Romové. Akce se změnila v televizní show
MARTIN VOKURKA
Litvínov/ Nacionalisté z Dělnické strany, kteří chtějí zavést v České republice radikální zákony a shánějí protiromsky naladěné voliče, se stávají celebritami jako hollywoodské hvězdy. Nechávají se úmyslně vtahovat do mediálních manipulací. A
veřejnost o tom nemá vědět.
Potvrdil to včerejší průvod několika desítek radikálů Janovem. Průběh manifestace ovlivnila TV Nova. Její televizní štáb se s nacionalisty domluvil. Měli se zdržel na sídlišti o něco déle. Proč? Aby kameraman mohl natočit, jak radikálové procházejí kolem problematického casina Calypso přesně v 17 hodin. Tehdy měl začít živý vstup z „exkurze neonacistů“ v Janově pro odpolední televizní noviny. Povedlo se. „Stejně by tudy prošli,“ řekl Deníku pražský redaktor Novy, když se nacionalisté ocitli mimo záběr a začali se smát. Show se nelíbila i dalším novinářům. Kroutili nechápavě hlavou.
Petr Kotáb, místopředseda Dělnické strany, který skupinu nacionalistů vedl, dohodu se štábem vyloučil. „Vy jste něco viděl? My jsme přišli pouze na exkurzi do zoologické zahrady, kde ale chyběla jedna atrakce, ministr Kocáb,“ odpověděl Kotáb redaktorovi Deníku na dotaz, zda kvůli televiznímu přenosu dav záměrně zpomaloval.
Během prohlídky Janova Kotáb upozornil své kolegy, aby zpomalili, protože je čas. „U Calypsa máme být v pět hodin,“ řekl při chůzi. „Pomaleji, pomaleji,“ ozývalo se z davu. „Rychleji, už zbývají jen tři minuty,“ upozornil radikály pracovník televize.
Radikálové zazmatkovali. Zmátlo je, že jeden člen štábu říká rychleji, druhý pomaleji. „Je to komedie,“ řekl o akci už před Janovem jeden z policistů. Ti včera zasáhnout nemuseli. Romové vyšli hlavně na balkóny, ale nadávali méně než při minulých pochodech Dělnické strany. Ta zahájila včerejší malou manifestaci projevy v litvínovském Zámeckém parku. Nacionalisté kritizovali a zesměšňovali ministry Langera, Kocába, exministryni Stehlíkovou, romskou aktivistkou Kokyovou a tajemnici litvínovské radnice Sixtovou.
„Je čas vzít košťata a vymést tu zatuchlou špínu,“ prohlásil Kotáb.
„Litvínov je nemocné město. Jeho léčba bude dlouhá, ale musí být radikální,“ řekl Vladan Reňák, takzvaný vzdorostarosta Litvínova zvolený Dělnickou stranou. Reňák se označil za ombudsmana Litvínovanů a svůj tým nazval „hlídacím psem“ radnice, jejíž činnost chce sledovat a připomínkovat.

PODÍVEJTE SE NA MAPU. OBĚ STRANY SE NAKONEC SETKALY U DELTY, v ulici Karla Čapka, kousek od policejního oddělení.

Autor: Petr Málek

Místo události:
18.4.2009
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí posunu, posunovači, 20 000 Kč Signalisti, brzdaři, výhybkáři, posunovači a příbuzní pracovníci Zaměstnanec vykládky - posunovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Spolehlivost, dobrý zdravotní stav., V případě zájmu nás kontaktujte osobně po předchozí telefonické dohodě (kam a kdy se dostavit).. Pracoviště: Lokotep s.r.o., Pivoňková, č.p. 746, 417 12 Proboštov u Teplic. Informace: Václav Janáč, +420 720 257 527. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED, Požadujeme: praxe v obchodě výhodou, příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost na PC, Nabízíme: dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení, nevyučené v oboru zaučíme, přátelský kolektiv, , Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, Stravenky v hodnotě 70,-Kč, bonusy, V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Zeman maso - uzeniny, a.s. 002, Pivovarská, č.p. 116, 418 01 Bílina 1. Informace: Kamil Hořínek, +420 731 640 746. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14900 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Zednické, bourací aj. výkopové práce, pomocné stavební práce., V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem.. Pracoviště: Stavmart s.r.o., B. Němcové, č.p. 41, 417 42 Krupka 1. Informace: Pavla Veselá, +420 413 034 258. Informační technologie - Informační technologie Specialista výpočetní 35 000 Kč Specialisté v oblasti informačních a komunikačních technologií Pracovník IT (informační technologie). Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁSTUP MOŽNÝ IHNED!, Vhodné i pro absolventy!, Popis pracovní činnosti:, Základní úkony při správě LAN, Active Directory, Group Policy, Základní úkony při správě síťových prvků, serverů, kamerového systému, Správa uživatelských zařízení v mezinárodním prostředí, Správa multifunkčních tiskáren (včetně spotřebního materiálu), Podpora uživatelů při jejich každodenní činnosti, Požadavky:, Středoškolské vzdělání, Znalost anglického jazyka písmem i slovem, Velmi dobrou znalost OS Windows 10, Znalost správy síťových prvků (výhodou switch Cisco, FortiGate), Výhodou: znalosti Active Directory, programování v VB.NET, SAP, Ochota učit se novým věcem, být členem malého týmu, Dalšími důležitými vlastnostmi jsou komunikační a vyjednávací schopnosti, samostatnost, flexibilita, manuální zručnost, Zaměstnanecké výhody:, benefity (13. plat, příspěvek na penzijní připojištění 700Kč/měsíčně, +5 týdnů dovolené, stravovací poukázky 1000Kč/měsíčně, roční odměna, příspěvek na dětské tábory, očkování proti chřipce, parkování v areálu společnosti a jiné benefity)., V případě zájmu se hlašte osobně (po-pá 8:00 - 15:00 hod ve Vitrabloku Duchcov), e-mailem, telefonicky (po-pá 8:00-15:00 hod).. Pracoviště: Vitrablok, s.r.o., Bílinská, č.p. 782, 419 01 Duchcov. Informace: Ivana Kováčová, +420 417 818 221.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Zabrušany

Nový automobil pro ústecký mobilní hospic.
5

Ústecký mobilní hospic má druhý automobil. Zajíždí i do Teplic a Děčína

Muže v Dubí vystrašil had, šlo ale pouze o gumovou hračku

Dubí - Muž z Dubí telefonicky oznámil dubským strážníkům, že v ulici Horská u garáží leží had.

Srbice zaskočily Vilémov. Daly mu čtyři branky!

Srbice, Vilémov - Díky výhře Srbic jdou do čela krajského přeboru Louny. Sokol je na třetím místě. 

Šéf Kaskády měl okrást Bílinu o téměř 300 tisíc

Bílina - Kam se podělo vybavení kulturního centra? Žaloba viní bývalého ředitele.

Úroda bude slabá. Nedařilo se bramborám, kukuřici ani máku, výjimkou je řepka

Severní Čechy - Poslední odhad sklizně ukázal, že na českých polích se letos urodilo o poznání méně než před rokem. Nejhůře se dařilo máku a cukrové řepě. Výjimkou z nepříznivého trendu je pouze řepka, které by se mělo sklidit o pětinu více. Souhrn přinesl Český statistický úřad (ČSÚ).

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT