VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPLNĚNO: Drahé policejní manévry v Krupce, kam přijela agitovat Dělnická strana

Krupka - Do Krupky se v sobotu sjeli stoupenci Dělnické strany monitorovat situaci na zdejším sídlišti, kde bydlí většinou nepřizpůsobiví občané. Podívejte se na galerii, kde je mnoho fotek z Krupky.

18.4.2009
SDÍLEJ:

Akce Dělnické strany v Krupce, střety s místními občany, mítink a další aktivity.Foto: Zdeněk Traxler

Do Krupky v sobotu 18. dubna kolem 13. hodiny dorazilo na padesát členů Dělnické strany. Ohlášenou akci svolal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl důvod srazu v Krupce Martin Zbela z tiskového odboru Dělnické strany .

Situaci monitorovala ve značné početní převaze Policie ČR ve spolupráci s krupskou městskou policií. Nad Krupkou kroužil i policejní vrtulník, který se ale nyní přesunul do Ústí nad Labem. Členové Dělnické strany procházeli Krupkou, policie se je přitom snažila odklonit od nejproblematič­tějších míst, kterými jsou ulice Karla Čapka a ulice Dukelských hrdinů. To se podařilo, cestou se připojovali i místní občané a všichni směřovali k areálu Delta v ulici Karla Čapka, kde měla strana povolené shromáždění za práva občanů na slušný život. Došlo ke slovním přestřelkám mezi stoupenci strany a místních Romů. K vážnějšímu konfliktu ale policie obě strany nepustila.

Připravujeme video

Byly zadrženy dvě podnapilé osoby a také několik bodných zbraní.

V Krupce je i odstupující ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb se svou tiskovou mluvčí Leilou Abbasovou. Kocáb řekl: "Přijel se na to podívat na vlastní oči. Je třeba takovéto věci řešit."

Anarchistů a Romů je bylo v Krupce asi 100. Někteří byli "posíleni" alkoholem a marihuanou. Měli transparenty a pokřikovali různá hesla na členy Dělnické strany.

Zaznamenali jsme:
„Přišli jsme sem na žádost nespokojených obyvatel Krupky, kteří se na nás obrátili po úspěšné akci v Janově," vysvětlil přítomnost takzvaných ochranných sborů místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
„My je sem nahoru nepustíme, nejme žádná atrakce, ať jdou domů," komentuje snahy příznivců Dělnické strany dostat se k panelákům jeden z obyvatel sídliště.

Závěrečná zpráva:

Krupka: policie doprovází členy Dělnické strany na nádraží
Krupka (Teplicko)/ Mítink Dělnické strany v Krupce dnes odpoledne o půl páté skončil naštěstí bez větších konfliktů. Policii se podařilo oddělit od sebe asi padesát členů Dělnické strany a více než sto místních romských obyvatel z panelákového sídliště. Policie během odpoledne zadržela dvě osoby kvůli výtržnostem. Policisté doprovázejí členy Dělnické strany do Bohosudova na nádraží. Policie předpokládá, že lidé z Dělnické strany přesunou do Ústí nad Labem, kde mají ohlášené setkání autonomní nacionalisté a jejich sympatizanti. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS do Krupky jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl důvod srazu v Krupce Martin Zbela z tiskového odboru Dělnické strany . (pem, ro)


CO BYLO PŘED AKCÍ V KRUPCE

Tisková zpráva:

DĚLNICKÁ STRANA
Sdělovacím prostředkům

Ochranné sbory DS budou monitorovat v Krupce
Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas rozhodl o vyslání Ochranných sborů DS (OS-DS) k monitorovací akci v Krupce dne 18.4.2009. Důvodem jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou opakovaně ohrožováni nepřizpůsobivými občany.
Sraz účastníků je mezi 12-13 hod. na vlakové zastávce Bohosudov. Od 15 hod. se koná před areálem Delta v ulici Karla Čapka shromáždění za práva občanů na slušný život. S projevem vystoupí místopředseda DS Petr Kotáb.

Přečetli jste si o tom v minulých dnech na webu a v tištěné podobě Teplickém deníku

Krupka se připravuje na sobotu 18. dubna, kdy se zde koná ohlášená akce Dělnické strany. Akci svolal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. „Důvodem vyslání Ochranných sborů DS jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou ohrožováni nepřizpůsobivými občany,“ uvedl Martin Zbela z tiskového odboru strany.
Účasníci srazu se mají sejít mezi 12. a13. hodinou na vlakové zastávce Bohosudov. Od 15 hodin se koná před areálem Delta v ulici Karla Čapka shromáždění za práva občanů na slušný život. S projevem tu má vystoupit místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
Místostarosta Krupky Zdeněk Matouš včera odpoledne potvrdil, že o připravovaném shromáždění, které se má konat v sobotu v Krupce, vědí. „Je to veřejně ohlášené shromáždění a my to respektujeme. Akci budeme ve spolupráci s městskou policií, Policií ČR a hasiči monitorovat. Využijeme i nového kamerového systému. Ten jsme právě do těchto míst, kde je značná koncentrace nepřizpůsobivých občanů, cíleně instalovali. Výsledky jsou pozitivní a situace se od té doby zklidnila,ů uvedl místostarosta Matouš. Podle jeho slov jde ale o kaci, kterou pořádá dělnická strana především s cílem agitovat. Neobává se proto, že by zde nastala podobně vyostřená situace, jako v Janově na Mostecku.

16. března:
Nacionalisté z Dělnické strany včera prošli Janovem. V klidu byli i Romové. Akce se změnila v televizní show
MARTIN VOKURKA
Litvínov/ Nacionalisté z Dělnické strany, kteří chtějí zavést v České republice radikální zákony a shánějí protiromsky naladěné voliče, se stávají celebritami jako hollywoodské hvězdy. Nechávají se úmyslně vtahovat do mediálních manipulací. A
veřejnost o tom nemá vědět.
Potvrdil to včerejší průvod několika desítek radikálů Janovem. Průběh manifestace ovlivnila TV Nova. Její televizní štáb se s nacionalisty domluvil. Měli se zdržel na sídlišti o něco déle. Proč? Aby kameraman mohl natočit, jak radikálové procházejí kolem problematického casina Calypso přesně v 17 hodin. Tehdy měl začít živý vstup z „exkurze neonacistů“ v Janově pro odpolední televizní noviny. Povedlo se. „Stejně by tudy prošli,“ řekl Deníku pražský redaktor Novy, když se nacionalisté ocitli mimo záběr a začali se smát. Show se nelíbila i dalším novinářům. Kroutili nechápavě hlavou.
Petr Kotáb, místopředseda Dělnické strany, který skupinu nacionalistů vedl, dohodu se štábem vyloučil. „Vy jste něco viděl? My jsme přišli pouze na exkurzi do zoologické zahrady, kde ale chyběla jedna atrakce, ministr Kocáb,“ odpověděl Kotáb redaktorovi Deníku na dotaz, zda kvůli televiznímu přenosu dav záměrně zpomaloval.
Během prohlídky Janova Kotáb upozornil své kolegy, aby zpomalili, protože je čas. „U Calypsa máme být v pět hodin,“ řekl při chůzi. „Pomaleji, pomaleji,“ ozývalo se z davu. „Rychleji, už zbývají jen tři minuty,“ upozornil radikály pracovník televize.
Radikálové zazmatkovali. Zmátlo je, že jeden člen štábu říká rychleji, druhý pomaleji. „Je to komedie,“ řekl o akci už před Janovem jeden z policistů. Ti včera zasáhnout nemuseli. Romové vyšli hlavně na balkóny, ale nadávali méně než při minulých pochodech Dělnické strany. Ta zahájila včerejší malou manifestaci projevy v litvínovském Zámeckém parku. Nacionalisté kritizovali a zesměšňovali ministry Langera, Kocába, exministryni Stehlíkovou, romskou aktivistkou Kokyovou a tajemnici litvínovské radnice Sixtovou.
„Je čas vzít košťata a vymést tu zatuchlou špínu,“ prohlásil Kotáb.
„Litvínov je nemocné město. Jeho léčba bude dlouhá, ale musí být radikální,“ řekl Vladan Reňák, takzvaný vzdorostarosta Litvínova zvolený Dělnickou stranou. Reňák se označil za ombudsmana Litvínovanů a svůj tým nazval „hlídacím psem“ radnice, jejíž činnost chce sledovat a připomínkovat.

PODÍVEJTE SE NA MAPU. OBĚ STRANY SE NAKONEC SETKALY U DELTY, v ulici Karla Čapka, kousek od policejního oddělení.

Autor: Petr Málek

Místo události:
18.4.2009
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Uchazeč/ka musí splňovat následující podmínky:, - zkušenosti s obsluhou VZV, - vlastnit oprávnění k řízení VZV, - zkušenosti s praxí ve skladě, - zkušenosti s obsluhou VNA výhodou, Nabízíme: stravenky, Práce ve 3 směnném provozu v novém terminále, V případě zájmu zasílat životopisy.. Pracoviště: Sambular s.r.o. 004, Srbická, č.p. 1, 415 01 Teplice 1. Informace: Jiří Korselt, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 21 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních dřevoobráběcích strojů na výrobu dřevěných výrobků Obsluha strojů/CNC stroje. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro absolventy, Požadujeme:, Vzdělání technického směru, velmi dobrá znalost práce na PC (tvorba programů). Praxe na CNC stroji velkou výhodou., Spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, pečlivost, schopnost týmové práce., Znalost technické dokumentace., Ochota pracovat na směny (ranní, odpolední, PO - PÁ)., Zaměstnanecké výhody:, při plnění norem a kvality bonusy, 13. plat, 3 dny zdravotního volna, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, 7,5 hodin pracovní doba, pitný režim na pracovišti, zaměstnanecká sleva na firemní výrobky a služby, odměna za nemarodění, firemní rituály (odměňování pracovního a životního výročí), odměňování zlepšovacích návrhů, slevy u vybraných partnerů., V případě zájmu zasílejte životopisy e-mailem, nebo telefonicky pracovní dny mezi 10 - 15 hod.. Pracoviště: Desk - form a.s., Osada Dukla, č.p. 238, 415 01 Teplice 1. Informace: Lucie Ptáčníková, +420 417 943 925.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 700 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu skla Dělník/ce ve sklářské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17700 kč, mzda max. 21640 kč. Volných pracovních míst: 98. Poznámka: Nabízíme: 13. a 14. plat, variabilní složku mzdy, podnikové stravování, 5 dní dovolené navíc, flexi program, Hlásit se telefonicky Po - Pá 8 - 16 hodin. Pracoviště: Agc automotive czech a.s., Osada, č.p. 33, 418 01 Bílina 1. Informace: Vladimíra Wenigrova, +420 417 815 760.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 77. Poznámka: Místo výkonu práce: celá Evropa , Mzda: základ + diety , řidiči MKD na soupravách Mercedes , Požadavky: , - řidičský průkaz sk. C + E, - profesní průkaz, - karta do tachografu , - psychotesty , Možnost i zácviku. , V případě zájmu zasílejte své životopisy na e-mail: migl@stebal.cz, telefonicky na čísle: 725 699 397.. Pracoviště: Stebal logistic, spol. s r.o., Horská, č.p. 302, 417 02 Dubí. Informace: Jan Migl, +420 725 699 397.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osecká pouť, ilustrační foto.
41

Už téměř 500 let. Osek bude o víkendu žít tradiční poutí

1. máj v Duchcově.

Jak jsme žili v Československu: V pátek uvidíme, jak slavili 1. máj v Duchcově

VIDEO: Prohlédněte si, jak vypadá obří pěstírna marihuany

Neštěmice, Ústecký kraj - - Kriminalisté z TOXI týmu, zaměřeného na boj s drogami v Ústeckém kraji, rozkryli další pěstírnu marihuany na severu Čech.

Auto na Stínadlech vyhrál fanoušek z Košťan. I díky své věrnosti Teplicím

Teplice - Majitel permanentní vstupenky se těšil z překvapivé výhry. 

V Drážďanech chystají na víkend slavnosti, bavit bude tisícovka umělců

Drážďany - Městské slavnosti Canaletto proběhnou v Drážďanech ve dnech 17. až 19. srpna a pořadatelé očekávají více než půl milionu návštěvníků.

Na "plivátku" v Dubí je po zdražení vstupného zatím klid

Dubí - Kamery a vyšší vstupné pro přespolní. Taková je reakce radnice v Dubí na bitku na zdejší plovárně. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT