Na mezinárodní výtvarné soutěži Malujeme – po síti: Hudba a já vyhlášené Českým rozhlasem obsadila skvělé třetí místo.

Prosadila se mezi tisíci prací

Do soutěže letos byly zaslány čtyři tisíce prací z České republiky, Slovenska, Chorvatska, Indie, Indonésie, Číny a dokonce i Afriky. Tři stovky nejlepších prací, mezi nimiž je samozřejmě i tak Katčina, jsou vystaveny v Muzeu hlavního města Prahy. Výstava potrvá až do 15. července.
Katka má ráda hudbu, po ukončení základní školy by ráda studovala konzervatoř v Praze. Svůj vztah k hudbě vyjádřila v obrázcích s názvem Pláž a Dávno. Za podpory asistentky Marcely Bartůňkové se pustila do tvoření soutěžních obrázků. Se sluchátky v uších, do kterých jí zněly písně oblíbené Šárky Vaňkové, namáčela prsty do barev a začala malovat, jak cítí hudbu. Výsledkem byly dva obrázky, První, pláž, opravdu vystihuje písečnou pláž s palmou, sluníčkem, mořem a modrou oblohou. Obrázek s názvem Dávno zobrazuje jakoby tvář, ohraničenou černým rámem. Katka své obrázky doplnila o ještě o popisky.

Napětí při vyhlašování

„Bylo to pro mě velké překvapení. Vím, že tam bylo hodně lidí. Měla jsem trochu trému, čekala jsem, co mi řeknou. Opravdu mě překvapilo, že jsem byla na třetím místě. Počítala jsem tak se čtrnáctým místem,“ popsala své dojmy Katka. Dodala, že napětí bylo opravdu velké, stále čekala na vyslovení svého jména. vyhlašování pomalu postupovalo k vyšším místům a pořád nic. Po vyhlášení čtvrtého místa si Káťa řekla, že by tedy mohla být třetí. A byla. „Vím, že v porotě seděla například paní Konvalinková. Na housle zahrál Pavel Šporcl. Zahrál, usmál se a odešel,“ vzpomíná.

Prožila svých pět minut slávy

Výhra, kterou Katka při slavnostním předávání ocenění 11. června v Muzeu hlavního města Prahy obdržela, bylo tričko, mp3 přehrávač, elektronické sudoku a různé dobrůtky. „Když jsem si šla pro cenu, prožila jsem si takových těch svých pět minut slávy,“ popisuje s úsměvem Katka.