Vyrábí nebo balí jednorázové holicí břity i holicí strojky s výměnnými hlavicemi, určené spíše k častějšímu holení. Jedná se o doslova nekonečné množství různých typů holicích strojků jak pro muže, tak pro ženy.

Personna je výrobce tzv. „privátních značek" holicích břitů, které prodává mnoho významných supermarketů a drogerií v Evropě, např. drogerie DM nebo supermarkety Tesco či Kaufland.

Výroba začala v roce 2008

Společnost Personna International CZ zahájila výstavbu svého závodu v roce 2007. Základní kámen položili v červenci téhož roku a 10. března 2008 už odstartoval dvousměnný provoz. Průmyslová zóna Krupka byla vybrána zejména kvůli dobré dopravní obslužnosti, výhodné poloze pro zákazníky ze střední Evropy a také díky množství potenciálních zaměstnanců na Teplicku.

Nejprve se jen balily holicí strojky. Postupem času firma zdvojnásobila svou velikost, když přidala ke stávajícím balicím linkám i formovací a montážní linky, čímž se změnila na výrobní závod s meziročně rostoucí produktivitou.

Od roku 2010 je majitelem firmy společnost Energizer, která je známá jako výrobce baterií a mimoto vlastní rovněž firmy vyrábějící krémy na opalování, krémy pro děti a pro ženy. Energizer je kromě toho ještě majitelem velkého výrobce holicích břitů Schick Wilkinson Sword.

Společnost Personna International CZ momentálně zaměstnává na 290 lidí, převážně žen, které pracují v několika směnách a odlévají plastové díly, skládají z nich holicí strojky a balí je k přepravě zákazníkům.

„K hlavním důvodům, proč závod pokračuje v růstu, patří zdejší zaměstnanci," říká ředitel továrny Robin Bond. „Vykazují značnou dávku flexibility, rychle se učí nové a odlišné postupy a adaptují se na změny. Závod nevyrábí na sklad, vyrábíme jen tehdy, když klient podá objednávku, musíme tedy rychle reagovat na poptávku zákazníků, a potřebujeme proto dobře vyškolené zaměstnance s mnoha dovednostmi.

V posledních pěti letech zaměstnanci v závodě dokázali, že se můžeme neustále zlepšovat, takže mateřská společnost získala dostatek odvahy k investicím nebo přesunu procesů z jiných závodů, abychom mohli vyrábět blíže svému trhu," zdůrazňuje Robin Bond.

Ředitelem závodu byl Robin Bond jmenován před dvěma a půl lety. Pochází z Anglie, žije nyní v Praze no a pracuje na Teplicku.

Podle svých slov se do vlasti častěji vracívá na zápasy svého nejoblíbenějšího fotbalového klubu, Sunderland A.F.C. Zkrátka a dobře je skalní fanoušek a zdi jeho kanceláře tak zdobí nejenom vzorky a makety holicích strojků, ale doplňuje je i dres Sunderlandu s podpisy všech jeho hráčů. Někdy zavítá i na teplický fotbalový stadion; prostě žije a dýchá pro fotbal. Ale ještě více prý žije a dýchá pro úspěšný závod, který společně se svými kolegy buduje na Teplicku. Mají hodně plánů, ale nechtějí pokoušet osud a raději si je zatím nechávají pro sebe.(lmax)