Počet lidí bez práce se na severu Čech v druhém prázdninovém měsíci snížil o 900. Z celkového počtu nezaměstnaných bylo 50.680 lidí, kteří byli schopni okamžitě nastoupit do práce.
Nezaměstnanost v Ústeckém kraji mírně klesla navzdory očekávané stagnaci. "Negativně se na vývoji nezaměstnanosti začíná promítat příliv nových absolventů do evidence úřadu práce ke konci letních prázdnin," řekl ČTK krajský analytik úřadu práce Michal Tuček. Nejvíce absolventů očekávají úřady v září. Naopak kladný vliv na vývoj trhu bude podle Tučka mít větší aktivita uchazečů, která je patrná pravidelně na začátku podzimu.
Mezi sedmi okresy kraje i v rámci celé republiky má stále nejvyšší podíl nezaměstnanosti Mostecko, a to 11,7 procenta. Naopak nejnižší míra nezaměstnanosti je v Ústeckém kraji na Litoměřicku, kde činí 7,5 procenta. Nezaměstnanost klesla ve všech okresech s výjimkou Teplicka, kde stoupla o 0,3 procentního bodu.
Nejvyšší podíl uchazečů na jedno volné místo je v krajském městě, kde na jedno místo připadá 17 uchazečů. Prvenství má v tomto srovnání ústecký okres i v rámci celého Česka. Na druhém konci v Ústeckém kraji je Teplicko, kde je podíl nejnižší. Na jedno místo v lázeňském městě připadá zhruba pět uchazečů.