Nezaměstnanost v celém Ústeckém kraji i na začátku prázdnin zůstává nejvyšší v zemi. Úřady práce v regionech na konci června evidovaly přes šedesát tisíc lidí bez práce.

Konkrétně na Teplicku máme takovýchto registrovaných uchazečů o práci okolo devíti tisíc. Na jedno volné místo, které je v nabídce úřadu práce v teplickém okrese, připadá 23 nezaměstnaných lidí.

Před rokem bylo v kraji bez práce 55.764 lidí.

Nejvyšší nezaměstnanost je nadále na Mostecku, a to i přesto, že v červnu klesla o desetinu bodu na 13,4 procenta. Mostecko je na tom nejhůře nejen v rámci Ústeckého kraje, ale i v rámci celého Česka.

Pomoci lidem bez práce může projekt Stáže ve firmách, za kterým stojí Fond dalšího vzdělávání.

Projekt má za úkol snížit nezaměstnanost a je určený především pro absolventy škol či dlouhodobě nezaměstnané.

I na Teplicku se můžete zapojit. Stáže podle katalogu zveřejněného v internetu na stránkách Fondu nabízí například výrobce porcelánu, nebo soukromý podnikatel v oblasti gastronomie.

Podívejte se na webové stránky, co by vás mohlo zajímat

www.stazevefirmach.cz/

Podle tiskového mluvčího Úřadu práce České republiky Jiřího Reichla existuje více způsobů, jak svoje šance při hledání zaměstnání zvýšit. „Mohou to být právě stáže ve firmách, rekvalifikace a další nástroje aktivní politiky zaměstnanosti," uvedl Reichl.

Především mladí lidé mohou přes stáž získat nové zkušenosti. „Čekají mě brzo státnice a v dnešní době mají absolventi bez praxe problém najít si práci. Stáží ve firmě bych si mohla zlepšit pozici při následném výběru práce. Podívám se na nabídky a vyzkouším si pracovat přímo někde v zaběhnuté praxi," říká studentka Jarmila z Krupky.