Pořadatel už odtajnil první zvučná jména, která mají nalákat lidi k šesti žánrově odděleným scénám.

„Po letech se do Teplic na hudební pódium pod širým nebem vracejí No Name či Support Lesbiens. Zahrát a zazpívat přijede Děda Mládek IIlegal Band. Své příznivce si jistě najde Vypsaná fiXa,“ vyjmenovává z chystaného programu některé interprety Eva Stieberová z produkce Domu kultury Teplice. Kompletní program pořadatel uvede až začátkem května.

Redakce Deníku už ale zná i další jména, například Václav Noid Bárta & Bekbek Clan, Abba World Revival, diváci uslyší projekt Severočeské filharmonie Teplice & Bohemia Voice. Objednaný už má být také Petr Kalandra Memory Band.

Za více než patnáct let, co se o lázeňské slavnosti programově stará teplický dům kultury, se dvoudenní hudební maratón ustálil na šesti samostatných žánrových scénách. Podle ředitele pořadatelské organizace Přemysla Šoby další kapacitní navýšení není reálné. „Není už ani další prostor pro rozšíření, ani důvod proč to dělat. Je to dost pestré," uvádí Šoba.

Podívejte se na galerii z loňského ročníku:

Ne všichni Tepličané si ale zatím zveřejněnou skladbu programu na víkend 26. a 27. května pochvalují. „Vždy tomu dám šanci, ale pokaždé odcházím s pocitem promarněného života,“ komentuje například Tomáš Procházka, který se zapojil do facebookové diskuze ohledně letošního ročníku lázeňských slavností v Teplicích. „Proč neudělají méně kapel, ale těch největších u nás, jako na jiných festivalech,“ míní Miluška Lebedová.

Najdou se ale i kladné ohlasy. „Pro mně je Lázeňská už léta hezká a pozitivní slavnost. V zámeckém parku se odehrává spousta krásných akcí. Jazzová scéna i alternativní nemají chybu,“ říká pozitivně na adresu pořadatele Ivana Bartůňková.

„Buďme rádi, že to aspoň jeden víkend v roce v tomhle zapadákově ožije,“ přitvrzuje v diskuzi Anička Ctiborová. „Já nadávám na program, pokud si nevyberu. Ale projít se tam s dcerou na pár atrakcí zajdu každý rok ráda,“ přidává se Lidunka Šlechtová – Korbelová.

Ředitel pořadatelského domu kultury Přemysl Šoba ale poukazuje na to, že takovéto kladné i záporné ohlasy se objevují každý rok. „Všem se prostě nemůžeme zavděčit,“ komentuje především záporné vzkazy k programu zástupce pořadatele.

K obnovení tradice oslav město společně s lázněmi přistoupilo v Teplicích poprvé v roce 1995. Novodobá tradice se drží prakticky dodnes.

„Rozpočet v posledních letech počítá s přibližně čtyřmi miliony korun. Z toho necelým milionem přispívá město Teplice, zbytek dávají sponzoři, provozovatelé atrakcí a stánkaři za pronájem," říká Přemysl Šoba.

Po loňském úspěchu i letos dvoudenní hudební festival odstartuje tzv. Party Before. V pátek 25. května, tedy v předvečer oficiálního zahájení, se na vnějším zámeckém nádvoří zvaném Beethovenovo, které je sídlem scény Na zámku, představí dva velké orchestry: od 19 do 20 hodin Big band teplické konzervatoře pod vedením Lukáše Čajky, od 20.15 do 21 hodin JazzBigBand Cheb pod vedením klavíristy Romana Vojíře.

„Oba pánové mají úzkou vazbu na teplickou konzervatoř. Jsou nejenom jejími absolventy, ale v současné době zde i učí. Oba stojí v čele dvou mladých, energických, charismatických orchestrů, jejichž produkce má, jak sami muzikanti říkají, koule,“ uvádí k programu Eva Stieberová z produkce DK Teplice.

Nejenom muzika je náplní slavnostního zahájení lázeňské sezony. Kromě pěti hudebních pódií, spousty stánků, atrakcí a doprovodného programu je Součástí festivalu každoročně velký ohňostroj. Tradičně v sobotu ve 22.22 hodin v centru města.