Z původně plánované opravy prasklé hráze mezi koupalištěm a rybníkem je nakonec hráz úplně nová. „Původně jsme počítali s tím, že se po ukončení sezóny opraví nejhorší část dělící hráze a částečně se opraví dno koupaliště, aby neprosakovala voda z rybníka. V rozpočtu byl na tyto akce vyčleněn jeden milion korun," uvedla starostka Oseka Lenka Říhová. Nakonec ale zastupitelé odsouhlasili nabídku litvínovské firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení s nejnižší nabídkou, a ta opravila hráz celou v plném rozsahu za 2 541 000 korun.

Voda z rybníka už se tak do koupaliště nedostane a filtry budou zvládat čistit vodu bez problémů tak, aby byla stále čistá.

Osecké koupaliště si užívají hlavně místní a je velmi oblíbené. Loni v létě využilo na 900 obyvatel Oseka možnost koupit si permanentní vstupenku v podobě náramku za cenu 20 korun za sezónu. Rozlehlá plocha kolem koupaliště je totiž zárukou toho, že tady nikdy nezažijete nepříjemný pocit, kdy je hlava na hlavě. I letos jsou žluté náramky s webovými stránkami města a nápisem „Osek 2014 Léto jak má být!" pro zájemce z Oseka k dispozici za stejnou cenu. Ostatní návštěvníci zaplatí v sezóně denní vstupné 30 50 Kč.

Co se změnilo je to, kdo se bude o provoz koupaliště starat. „Údržbu převzaly Služby města Oseka a dva pracovníci na VPP tu budou sekat trávu, uklízet, vybírat vstupné, půjčovat erární kyblíčky a bábovičky, které tu zůstaly po dětech z loňského léta. Mají k dispozici i lékárničku, takže zvládnou ošetřit i odřené koleno," popisuje, jak bude letos vypadat provoz, starostka.

V místě, kde skáčou děti do vody, bude instalovaný velký dřevěný rošt, na pískoviště navezou hromadu čerstvého písku, aby děti mohly stavět pořádné hrady.

Aby se písek nenanášel do čisté vody koupaliště, nechali udělat před vstupem do vody travnatý oddělovací pruh. „Koupili jsme travní koberec, který teď tou svěží zelenou barvou svítí do dálky. Trávník sice dostal trochu zabrat od techniky při stavbě hráze, ale on se zase rychle vzpamatuje," říká starostka Lenka Říhová. Hezké léto prý má objednané.