Bude to Morový sloup s pozadím teplického zámku, kamenná socha koně ležícího vzhůru nohama nebo noční pohled na rozsvícené město z vrcholu Doubravky?

Tepličané mezi sebou soutěží o nejlepší snímek ze svého města. Fotografie, která bude mít nejvíce lajků, získá titul Miss foto a stane se hlavním obrázkem v diskuzní skupině Teplice v sociální síti Facebook.

Soutěž v tomto virtuálním debatním spolku zorganizoval jeden ze správců skupiny Teplice Petr Němec. Motivovaly ho právě záběry z Teplic, které na stránku průběžně vkládali lidé přímo z mobilu. „Když vidím, kolik z vás tady postuje nádherné fotky Teplic a okolí, tak si říkám, že je škoda, aby zapadly. Proto si pojďme vybrat nejhezčí fotku Teplic,“ vyzval přispěvovatele.

Jeho výzva ze začátku července na reakci nečekala dlouho. Není divu, skupina Teplice má 30 tisíc členů. „Proč to nezkusit,“ uvedla Květule Cajthamlová, když zveřejnila svoji fotku Teplic, na které je dominantní Zámecké náměstí v pozadí s kostelem.

Fotosoutěž si hodnotí samotní Tepličané přímo v diskuzní skupině. Zvítězí ten, jehož snímek během 14 dnů soutěže nasbírá nejvíce ikonek se zdviženým palcem.

A lidé se soutěží baví. „S fotkami tu začínal i Feri, a kde sedí dneska? Takže tahle soutěž má ohromný potenciál,“ poukázal Lukáš Cibulka na někdejší facebookové fotografické aktivity nynějšího poslance Dominika Feriho.

Amatérští fotografové, kteří se chtějí do soutěže zapojit, se musejí řídit jednoduchými pravidly. Nekopírovat cizí snímky a nabídnout nejlépe letošní aktuální záběr včetně data pořízení. „Věřím, že se jich tady sejde dost,“ míní organizátor soutěže Petr Němec.

V nabídce, která ke včerejšímu dni čítala pět desítek fotografií, se objevují snímky charakteristických míst pro Teplice, což je například socha koně v šanovském parku, Zámecké náměstí či kolonáda u DK Teplice s fontánou. Tepličané ale zkoušejí uspět také s celkovým pohledem na denní i noční město z nejvyššího místa v Teplicích, kterým je vyhlídka na Doubravské hoře.

Tomáš Jarolím z VisitTeplice pak organizátorům soutěže nabídl možnost vystavit fotografie v prostorách Bartholomeus Gallery.