Postupně uplatnily škodu nejprve zdravotní a sociální pojišťovna poškozené, poté její privátní zdravotní pojišťovna a nakonec i samotná Belgičanka.

Petra se to však netýkalo, protože Allianz pojišťovna za něho zaplatila celkem více než 1 300 000 korun. Borec na prkýnkách klouzajících po sněhu měl štěstí.

Jiný zážitek měl muž s tímto příběhem: „Měl to být naprosto běžný den. Stál jsem na ulici a zpovzdálí uviděl hlouček peroucích se osob, které po sobě cosi házely. Než jsem stihl jakkoli zareagovat, něco od nich přiletělo… a dostal jsem skleněným půllitrem do hlavy."

Tak popsal klient Allianz svůj nepěkný zážitek, a zapsal se tak do statistik více než 64 tisíc úrazů, které lidé v rámci životního pojištění Allianz nahlásili v roce 2014.

Václav Bálek, mluvčí Allianz pojišťovny, k tomu zdůraznil, že se doslova vyplatí být připraven na náhodu, což potvrzují všechny pojišťovny. Úrazů a neuvěřitelných karambolů je jako máku. Jenom likvidátoři Allianz řešili přes 48 tisíc škod způsobených konkrétně úrazem.

Dárek si promyslete

Pojistit se přitom není nic složitého. Podle Bálka je důležité se při výběru životního pojištění řídit pěti jednoduchými pravidly, aby se člověk vyhnul pasti nepoctivců:

1. Pojistěte se tak akorát Dobrý poradce vám doporučí nastavit si pojištění, aby spolu s veřejným sociálním systémem pokrylo 100 % všech běžných nutných výdajů.

2. Rozdělujte a nemíchejte Smlouva životního pojištění může mít dvě složky: ochrannou a investiční. Pokud jsou obě složky od sebe jednoznačně oddělené, je pojištění přehledné, bez vysokých poplatků.

3. Požadujte pevnou cenu Založte si pojištění, které drží pro každé sjednané riziko stejnou cenu od počátku do konce a nestupňuje ji podle věku klienta.

4. Neplaťte divné poplatky Moderní produkty podle Bálka neúčtují žádné zbytečné poplatky. Jejich maximální poplatek bývá 3 % z hodnoty investice. Jsou stejně výhodné jako pravidelné investice do podílových fondů.

5. Nevybírejte jenom podle ceny Pozor na levné smlouvy, které kryjí pouze něco: Například úraz, ale jen z důvodu dopravní nehody atd.

Tím se vyhnete v budoucnosti nepříjemným překvapením. (ro)