V případě autobusových linek 485 a 486 připravil krajský odbor dopravy drobné korekce v časech odjezdů. Na lince 493 z Krupky přes Teplice na Moldavu bude každý pracovní den prodloužen jeden pár spojů do Modlan k policejní stanici. Totéž bude platit také pro jeden víkendový spoj. Linku 458 z Ústí nad Labem do Krupky a Sobědruh se kraj rozhodl posílit o jeden ranní spoj.

Novinkou na železnici bude zrychlení vlaků mezi Teplicemi a Ústím nad Labem, které umožní ukončení výluk ze strany Správy železnic. Ta pracovala mezi Teplicemi a krajským městem na modernizaci podkrušnohorského koridoru hned na několika místech. Turistická linka na Moldavu pak bude během jarních prázdnin jezdit během všech turnusů v Ústeckém kraji denně.

Krajský dopravní podnik. Ilustrační foto
Dobrá zpráva! Krajské jízdné v autobusech a vlacích příští rok nezdraží

Chystá se také změna názvu dominantního dopravce na Teplicku. Podle informací krajského úřadu by se ČSAD Slaný mělo přejmenovat na Dopravu Teplice. Ponese tak velmi podobné jméno jako městská příspěvkovka, která bude mít na starosti zajišťování městské hromadné dopravy v Teplicích. Ta se jmenuje Městská doprava Teplice.

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura