Na oddělení LDN rehabilitace v hlavní budově byla otevřena nová lůžka následné péče v jedno a dvoulůžkových pokojích. Využitý k tomu byl prostor bývalé interny. Nyní má nemocnice 83 lůžek následné péče na třech odděleních. Podle ředitele nemocnice Josefa Chudáčka, nové prostory zlepší nejen prostředí pro pacienty a ošetřující personál, ale posílí i dobré jméno malé nemocnice.

Areál nemocnice je v majetku města a to také hradilo stavební práce v hodnotě jeden a půl milionů korun. Vybavení za půl milionů korun hradila nemocnice. Starosta Josef Horáček na slavnostním otevření slíbil, že v příštím roce zajistí zakoupení dalších deseti polohovacích postelí ze sponzorského daru ČEZu. „Naše malá nemocnice má díky oddělením LDN velmi dobré jméno. Pořádek a čistotu oceňují nejen pacienti, ale i jejich návštěvy. A pacienti zde jsou až ze vzdálenosti padesáti kilometrů,“ uvedl zastupitel Oldřich Bubeníček.

Bílinská nemocnice byla otevřena v roce 1963 a stavěla se za velké pomoci bílinských dolů. V roce 1988, opět za pomoci dolů, byla přistavěna druhá budova. V té době měla nemocnice dva primariáty a 70 lůžek. V roce 1994 provozovala rok nemocnici Hornická zaměstnanecká zdravotní pojišťovna Most a po jejím krachu vznikla nová společnost Hornická nemocnice s poliklinikou s.r.o., kde má 50% město a 50% skupina pěti lékařů, která provozuje nemocnici dosud. V loňském roce vykoupilo město od restituentů pozemky v areálu nemocnice, kde by se měl v budoucnu postavit domov pro seniory.

V minulosti byla nemocnice známá také protialkoholní záchytnou stanicí. Ta zde vznikla v roce 1964 jako druhá v republice a sloužila pro okresy dnešního Ústeckého kraje. Bohužel vedení Ústeckého kraje nemělo o toto zařízení zájem, odmítlo přispívat na jeho provoz a proto byla „záchytka“ v roce 2001 zrušena. V České republice nemají malé nemocnice „na růžích ustláno“. Na rozdíl například od sousedního Rakouska, kde tvoří základ lůžkového zdravotnictví. (obu)