Ivan Vinický zůstává starostou obce Bystřany  

Starostou v Bystřanech zůstáva pro další čtyři roky Ivan Vinický, post místostarosty bude zastávat jeho stranický kolega z ČSSD Jaroslav Svoboda. ČSSD se stala v Bystřanech vítěznou stranou ve volbách. Získala šest mandátů z celkových jedenácti. Další zastupitelstvo, kde se už bude debatovat o investicích a dalším chodu obce mají Bystřanští naplánováno na 12. prosince.

Žalany i nadále povede Jindřich Mouka  

Starostovskou židli v Žalanech obhájil pro další čtyři roky Jindřich Mouka. Změnil se ovšem post místostarosty. Nově ho bude zastávat Petr Šikner, který nahradí Jiřího Jurčíka. Starosta bude uvolněný, místostarosta neuvolněný. Oba zastupují stranu Nezávislí. Zastupitelstvo je devítičlenné.

V Modlanech se změnilo vedení

V Modlanech se změnilo celé vedení obce. Předešlou starostku Stanislavu Kondrlovou nahradil na pozici čelního představitele obce na další čtyři roky 43 letý Lukáš Bartoň (SPOZAM). Místostarostou se stal Petr Hubený (Modlansko žije!). Podle Karla Seckého ze sdružení Modlansko žije! voliči vyměnili skoro celé zastupitelstvo. Zůstali pouze tři zastupitelé. Volby vyhrálo sdružení nezávislých kandidátů SPOZAM - Periferní vidění s pěti mandáty. Modlansko žije! Získalo tři a jeden má Sdružení nezáv. kand. Modlanska. První řádné zasedání, na kterém se bude debatovat o dalších investicích a životě v obci bude 12. prosince.