„Objekt se prodávat nebude,“ vyslali jasný vzkaz ohledně této stavby v Krupce. Jejich nové plány už posvětila rada města.

Kino v Krupce.Kino v Krupce.Zdroj: Město KrupkaPodle mluvčího radnice Pavla Přibyla hlasovala rada pro zachování. „Budova bývalého kina v Bohosudovské ulici se nakonec prodávat nebude. Naopak, nové vedení radnice má s objektem velké plány a brzy je chce představit občanům,“ tlumočil mluvčí závěry z jednání radních.

Areál s přilehlými pozemky o rozloze více než 2 tisíce metrů čtverečních se město v minulosti pokoušelo prodat hned třikrát. Poprvé o něj nikdo neprojevil zájem a podruhé, před šesti lety, si zájemce koupi na poslední chvíli rozmyslel. Nejnovější záměr prodeje vypsalo město v červnu 2021 a objekt nabízelo obálkovou metodou s minimální cenou 3,1 milionu korun. Přestože se přihlásili tři zájemci, z prodeje znovu sešlo. Radnice se proto nyní rozhodla, že bude nejlepší, když objekt zůstane v majetku města.

Nemá smysl konkurovat multiplexům

„Nechceme se zříct minulosti kina. Je však třeba najít takové využití, aby prostor této budovy sloužil aktuálním potřebám obyvatel Krupky. S ohledem na konkurenci multiplexů by bylo kino jako takové po ekonomické stránce naprosto prodělečné. Proto diskutujeme jiná multifunkční využití budovy, která by sloužila všem generacím,“ řekl místostarosta Krupky Rostislav Kadlec.

Radnice v Krupce. Ilustrační foto
Zajistit lékaře, dovybavit školy, více zeleně. I to plánuje nové vedení Krupky

Zároveň naznačil, jakým směrem nová rada v Krupce uvažuje. „Mluvíme o plnohodnotném vnitřním herním parku pro děti každého věku, retro kavárně s minikinem a výstavou dobové filmařské techniky. Na stěnách by mohla být představena historie kina na informačních panelech,“ nastínil Kadlec. „Venkovní část areálu může být využita pro lanové centrum, minigolf, venkovní sportovní aktivity a samozřejmě posezení pro rodiče. Součástí budou i veřejné toalety, po kterých řada lidí ve městě volá,“ podotkl místostarosta.

Když se vloni kino prodávalo, našla se ve městě celá řada kritiků. Podepsali se pod petici na záchranu kina, kterou inicioval místní občan Jiří Chmelík. „Podle mě by byla velká škoda, kdyby tady to kino nebylo,“ kritizovala tehdy rozhodnutí města Miloslava Bačová, která po revoluci na radnici po zářijových komunálních volbách vloni usedla do křesla zástupce starosty Krupky.