Na děti dohlíželi strážníci městské policie a také hlídka Policie ČR.

Dopravní soutěž s názvem Novosedlický dopraváček vznikla, i když na dobrovolné bázi, tak v důsledku potřeby na okrese. Neexistovala totiž tehdy žádná soutěž, která by byla zaměřena výhradně na BESIP. Obec vybudovala tehdy nové dopravní hřiště. Škola se proto rozhodla udělat nějakou dopravní soutěž. Záštitu samozřejmě převzala obec Novosedlice v čele se starostou Karlem Kalašem.

Učitelky připravují žáky prakticky i mimo vyučování a znalosti dětí jsou rok od roku lepší. Ačkoli zákonná hranice je deset let, na silnicích jsou často vidět mladší cyklisté.Soutěž má prověřit získané znalosti školáků o chování účastníků silničního provozu. každoročně ji tedy pořádá místní ZŠ Novosedlice a je určena žákům druhých a třetích tříd.

Včera šlo v případě Novosedlického dopraváčku v pořadí již o jedenáctý ročník. Děti mimo jiné čekal test chodce, pak také zkouška vybavenosti kola, jízda zručnosti a hlavně jízda na dopravním hřišti.

Za chyby při plnění jednotlivých úkolů se sbíraly trestné body. Dopraváčku se zúčastnilo osmnáct družstev.

Po sečtení všech bodů bylo sestaveno pořadí . Na prvním místě se podle organizátorů umístilo družstvo školáků z Novosedlic, na druhém místě skončily Bystřany a třetí pozici si vybojovali školáci ze Základní školy U Nových lázní.