Z nevyužívaného prostranství se zbytkem bazénu a toalet se stal volně přístupný park s přírodním jezírkem a moderním vybavením.
Práce trvaly půldruhého roku a stály několik desítek milionů korun. Většinu zaplatil stát. "Místo, které v Krupce ještě před několika měsíci budilo rozpaky, se změnilo v dokonalý multifunkční prostor, který mohou občané využít nejen k odpočinku, ale i ke sportování,“ sdělil při uvedení parku do provozu starosta Krupky Jan Kuzma.
V oddychové zóně jsou i mlatové cestičky, mola, lampy, workoutové sportoviště, nová zeleň, lavičky, ohniště a odpadkové koše. Chování návštěvníků stanovuje provozní řád. Zakazuje například koupání v jezírku, volné pobíhání psů či táboření. Areál hlídají kamery.
Nápad se podařilo realizovat
S myšlenkou na záchranu a renovaci nevyužívaného areálu, který v posledních letech zarůstal plevelem a sloužil především věnčení psů, přišlo v roce 2018 místní sdružení Krupka naše město.
Projektu předcházely návrhy studentů tří vysokých škol. Vyhrál koncept Jana Trpkoše z Fakulty architektury ČVUT v Praze, který v anketě oslovil nejvíce obyvatel.
Odpočinkový areál se jmenuje park Na Plovárně. V květnu o tom rozhodla městská rada na základě výsledků veřejné ankety, které se účastnilo 160 lidí.
Samotná rekonstrukce plovárny, která z návrhu Jana Trpkoše výrazně vycházela, odstartovala v Krupce v březnu loňského roku.
* Stavbu za téměř 30 milionů korun prováděla společnost Metrostav DIZ s.r.o. a převážnou část nákladů hradilo Ministerstvo financí ČR v rámci Programu 18. celonárodní určeným na odstraňování ekologických škod vzniklých při privatizaci nedolehenděných těžebních společností Ústeckého a Karlovarského kraji. Město Krupka se na nákladech podílelo částkou 5,5 milionů korun.