NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ

Kde: prostor před kostelem Církve čs.husitské u rybníka Barbora

Moderátor Zdeněk Lukesle přivítá rok 2015v 17 hodin.Těšte se na novoroční hitparádu zpěvačky Sandry a Evy a Duchcovskou ročenku 2014. V 18 hodin vypukne slavnostní ohňostroj.

NOVOROČNÍ POCHOD NA STROPNÍK

Startv 9.48 hod.na aut. zastávce Duchcov nemocnice a odjezd autobusem DÚK č. 486 do Oseka, odchodv 10.15 hod.od pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Vydejte se na39. ročníkpochodu na Stropník. Vybrat si můžete z trasy dlouhé10 nebo 12 kilometrů. Na chatě Máně obdrží každý účastníkpamětní list a razítko pochodu.

34. Novoroční výstup na Doubravku pořádá 1. ledna turistický oddíl

TJ Lokomotiva Teplice

Více než 34 let pořádáme tuto akci, Novoroční výstup na Doubravku, kterou založili pro oddíl a pro občany Teplic někomu ještě známí Bedřich Sochůrek a RNDr. Oldřich Pekárek. Těšíme se, že se s některými z Vás po roce opětovně setkáme a zároveň uvítáme každou novou tvář.

Přijďte se s námi prvně v novém roce projít na čerstvém vzduchu po dobře strávené rozlučce se starým rokem, či oslavě Silvestra. Na hradě Doubravka na Vás už od 12 hodin čeká parta členů oddílu s diplomy, které si vysloužíte jen tím, že až k nám na vrcholek dorazíte po vlastních nohách, s dětmi v kočárcích a třeba v doprovodu svých čtyřnohých přátel. Čekáme skupiny celých rodin, jak jsme si už za více než 34 let zvykli. V pěkném prostředí si popřejeme vše nejlepší a setkáme se s těmi, které jinak v průběhu roku někdy ani nepotkáme.

Nepleťte si nás s jinými pořadateli, kteří pojali tuto akci za poněkud komerční. Nevybíráme od nikoho ani dobrovolný příspěvek, očekáváme jen pěkný úsměv a upřímné přání do příštího turistického roku, ale i do všech dalších běžných činností oddílu turistiky. Spíše se potřebujeme zbavit nějakých kalorií, které jsme si přes svátky nasyslovali, že? Stejně si jednotlivci přitáhnou i na vrcholek na přípitek placatici a k pochlubení vánoční cukroví, upachtěné v předvánočním ruchu a zbytek silvestrovských rachejtlí. Trochu mrazu nikoho jistě nerozhodí.

Vyrazit můžete odkudkoliv ze svých domovů po obědě. Protože to všem už zrovna nejlépe nešlape, jak by si přáli, využijí jistě někteří i možnost dorazit trolejbusem či autobusem až před Panoramu na konečnou, a k vrcholu to už máte pouhých 1,5 km zbývající pohodlné cesty. Rozmařilejší mohou dokonce dojet i autem na velké parkoviště u tenisových kurtů. Nic nikdo neprohloupí, když se s námi sejde již v budově hlavního nádraží Teplice. Odtud totiž ve 13.00 hodin odchází kádr oddílu kolem lázní v Šanově a tím absolvuje celkem 4 km jenom směrem na vrcholek Doubravky jako první turistický počin v roce 2015.

Čekáme Vás na shledanou prvně v novém roce!

Za turistický oddíl TJ Lokomotiva Teplice ing. Alois Kittl.