Městský zastupitel a bývalý řidič sanitního vozu opět oblékl uniformu Městské policie v Bílině. Před měsícem navíc zvítězil v konkurzu na strážníka poveřeného řízením Městské policie v Bílině, kam se nakonec přihlásilo celkem dvanáct zájemců.

Pavel Ryjáček přednesl své priority v práci strážníků a jeho koncepce se zastupitelům nejvíce líbila. „Městská policie se musí co nejvíce snažit být občanům na očích, strážníci je svým chováním a jednáním musí přesvědčit, že jsou to právě oni, na koho se mohou se svým problémem obrátit.

V současné době má bílinská městská policie tabulkově 40 pracovníků. „Neuvažujeme o náboru dalších lidí a ani v dohledné době neplánujeme personální změny. Prioritou do budoucna je stále více oblast veřejného pořádku, aby strážníci svou přítomností v problémových lokalitách přispívali ke snižování drobné pouliční kriminality a bezpečí. Budeme stále více využívat mobilní policejní služebnu,“ podotkl nový šéf bílinských strážníků Ryjáček.

Uvedl, že již nyní si vytvořil kolem sebe pracovní tým, se kterým se bude snažit zlepšit efektivnost práce městských policistů v Bílině.
„Zapojíme více například i našeho preventistu, se kterým plánujeme několik projektů zaměřených na rizikové skupiny obyvatel, tedy hlavně na starší lidi a děti. U seniorů bychom rádi například zřídili službu Medicalalarm. A nepůjde jen o důchodce z Bíliny, ale podle zájmu i z okolních měst a obcí,“ nastínil plán prevence kriminality šéf Městské policie Bílina Pavel Ryjáček.

Stále častěji budou strážníci lidem na očích a to i v případě jen jednočlenné hlídky. „Zvažujeme, že v některých lokalitách by pochůzky mohl vykonávat jen jeden strážník, půjde například o centrum města nebo vytipované sídlištní okrsky,“ vysvětlil Pavel Ryjáček.