Některé z Domů dětí a mládeže na prázdniny připravují příměstské tábory.

Jarní příměstský tábor pro děti od 7 do 15 let připravil Dům dětí a mládeže Osek od 9. do 13. března, vždy od 8 do 15 hodin. V pondělí si děti užijí sněhové hrátky na Moldavě. V úterý si přinesou bavlněné tričko a čeká je batika na všechny způsoby. Na středu jsou připraveny vodní hrátky v Aquadromu a návštěva McDonaldu v Mostě. Ve čtvrtek se bude hrát o krále Člověče nezlob se a v pátek je na programu cesta za zvířátky do mstišovské obory.

Dům dětí a mládeže Sluníčko v Duchcově připravil program jarního příměstského tábora pro děti od 6 do 15 let.

V pondělí se vypraví za zvířátky do ZOO v Děčíně. V úterý je na programu Honba za poznáním v teplickém planetáriu a v botanické zahradě. Ve středu je pro děti připravený sportovní a výtvarný den. Ve čtvrtek jsou na programu vodní hrátky v Aquadromu Most. V pátek se vyráží lanovkou do nebeských výšek na Komáří vížku a protože se v domečku přespává, nebude chybět ani závěrečný mejdan s diskotékou a promítáním pohádek.

Dům dětí a mládeže v Bílině připravil jarní prázdniny pro nejmenší v rodinném centru Klokánek každý den od 10 do 11.30 hodin.

V pondělí 9. března si děti od 8 do 12 let mohou přijít zahrát vybíjenou a míčové hry a to od 10 do 12 hodin, ve stejné době si děvčata od 4 let mohou hrát s panenkami .

Vybíjená a míčové hry jsou pro všechny od 8 do 12 let připravené v úterý 10.března od 10 do 12 hodin.

Středa bude v Bílině sladká, protože od 10 do 12 a od 12 do 14 hodin zve domeček děti od 6 do 15 let na palačinky se šlehačkou, které si nejen připraví, ale také si je snědí.

Čtvrtek 12. března je ve znamení počítačových her, kdy jsou zájemci od 7 do 15 let zváni v době od 10 do 12 hodin do počítačové učebny.

„Pátek bude sice 13.března, ale my si ho v DDM osladíme, protože od 10 do 12 a od 12 do 14 zveme děti školního věku na pečení medových perníčků. Pokud si přejete prázdniny o něco prodloužit, můžete. Prázdninové ponocování je určeno všem od 6 do 12 let, tajemnou noc strávíte v DDM z 13. na 14.března,“ zve za bílinský domeček Vlasta Vébr.

Také Dům dětí a mládeže Cvrček v Krupce připravil na hamrech od 9. do 13. března prázdninové dílny, hry a soutěže.

Prázdninový program připravuje i Mateřské centrum Větrník, Občanské sdružení Nová Ves. Je koncipován jako příměstský tábor každý všední den od 12 hodin. Menší děti se mohou s rodiči zúčastnit dopoledního programu v mateřském centru.

Jarní prázdniny pro školáky v MC Větrník začínají vždy od 12 hodin a program je pestrý. Na pondělí je volná herna, hry a soutěže, připraven je stolní tenis, kulečník a air hokej. Na úterý je na programu plavání v aquacentru v Teplicích, ve středu to bude výlet do přírody. Ve čtvrtek se bude malovat na trička a jiná kreativní činnost a pátek bude ve znamení hudby, tance a muzicírování. „Každý den nabízíme větším dětem mini kurz vaření, uvaří si samostatně jednoduchý oběd. Jako pokaždé počítáme s tím, že program upravíme podle zájmu a věku dětí,“ informovala Hana Uhríková z Občanského sdružení Nová ves.