Do dvou let by chtěla začít s rekonstrukcí a do sedmi let ho mít celý opravený a provozuschopný. Nikoli už ale jako pivovar, což také viceprezident společnosti Michal Koukola narovinu řekl vedení města a zastupitelům. Nicméně nevyloučil, že by malý lokální pivovárek v objektu nemohl být. Pokud se najde nájemce. Stejně jako další služby. I město by zde prý mohlo mít svůj prostor. Část objektu využije nový zájemce pro sebe. Vize je také na ubytovací kapacity. To vše ale má teprve ukázat čas.

Nyní je vše na začátku. Návrhem se v minulých dnech zabývali zastupitelé, a záměru dali zelenou. Respektive souhlasili se zveřejněním záměru prodeje.

Lesy Sever jsou podle dostupných informací jediným zájemcem. Pokud budou chtít objekt získat, budou muset splnit řadu podmínek, které si město stanovilo. Musí například prokázat, že mají s rekonstrukcí podobných objektů zkušenosti a musí se také zavázat k tomu, že zde nevznikne žádný noční klub a nebo služby podobného typu.

Předmětem podnikání zájemce o pivovar, alespoň podle výpisu z obchodního rejstříku, je práce a lesy v lesnictví, obchod a také realitní činnost. Jednatele mají v Německu. A kapitál přes půl miliardy.

Jak šel čas:

Objekt pivovaru koupilo město Bílina v roce 1997 od restituenta Martina Lobkowicze a to za kupní cenu 1.600.000 Kč. Udržování objektu bylo pro město náročné, a tak se několikrát s odstupem času hovořilo o jeho prodeji. Poslední návrh na prodej byl projednáván na zastupitelstvu města v únoru 2013, kdy bylo schváleno uzavření smlouvy o budoucí smlouvě kupní, jejímž předmětem byl právě prodej bývalého zámeckého pivovaru Bílina. Za smluvní cenu ve výši 2.300.000 Kč do vlastnictví společností RHPI, s. r. o. a společnosti Pivovar Chotěboř. Jenže k podpisu smlouvy nikdy nedošlo, takže bývalý pivovar zůstal nadále městu.