Ve hře jsou dvě varianty. První, že vznikne nová a moderní pošta v prostoru bývalé Správy majetku města a bývalé cukrárny u Čtyřlístku s otvírací dobou i v sobotu a bez poledních přestávek a druhá, že zůstanou všechny tři pracoviště na svých místech, ale budou zkrácené otvírací doby. „Pokud Česká pošta uzavře svou pobočku v Dubí 3, tak končím s poštou a to zcela. Raději firemní balíky, kterých je opravdu hodně budu posílat společností PPL,“ napsal v diskuzi na webu čtenář, jenž se podepsal jako Jan.

Poštu ke změnám vedou ekonomická čísla. „Pracoviště v Pozorce a v Bystřici jsou nevytížená,“ řekla krajská manažerka České pošty Věra Krušinová.

Město ze změn není dvakrát nadšené. Nejraději by zachovalo současný stav.

„Česká pošta a.s. je svébytný podnik a město nemá možnost nijak do jejich rozhodnutí vstupovat,“ řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „S anketou jsme souhlasili. Anketní lístek vyjde v Dubském zpravodaji a k dispozici bude i u poštovních doručovatelek a na poštách. Výsledek hlasování budeme respektovat.“

Dubí není jediné město kde chce pošta zeštíhlit. Například v Teplicích má místo tří pošt (nádraží, Luna, Hvězda) vzniknout jedna nová u hobby marketu OBI a také má v letošním roce dojít k uzavření pošty číslo 3 v Bílině.(kos)