DDM Osek

DDM v Oseku nabízí hned tří příměstské tábory. V minulých letech se konal vždy jeden během letních prázdnin, ale kvůli velkému zájmu ze strany rodičů a dětí se nabídka rozšířila. Kapacita příměstského tábora je dvacet dětí a ta je již nyní téměř zaplněná.

Letní příměstské tábory jsou v poslední době velkou módou. Jde o alternativu k tradičním pobytovým táborům, od kterých se liší tím, že děti nikde nepřespávají. Příměstské tábory fungují tak, že pedagogové z DDM si děti ráno převezmou a odpoledne je vrátí. Jednou z výhod je, že si rodiče nemusí brát kvůli svým dětem dovolenou. Další výhodou je cena. I když osecký příměstský tábor stojí 750 korun, za soukromé hlídání by rodiče bez ochotných babiček nebo kamarádů zaplatili mnohem víc.

Tábory jsou prioritně určené dětem od sedmi do patnácti let, ale je možné udělat výjimku. Díky ní bude nejmladšímu účastníkovi oseckého příměstského tábora šest let. První tábor bude v týdnu od 7. července do 11. července. Druhý bude v týdnu od 21. července do 25. července. Třetí proběhne v týdnu od 18. srpna do 22. srpna. Vždy jde o všední dny od pondělí do pátku. Pedagogové se prostřídají, přičemž platí, že každý tábor mají na starosti dva vedoucí, kteří se o děti starají a vymýšlí jim program. Aktivity jsou vybírány podle toho, co se v minulých letech osvědčilo a z čeho byly děti nadšené.

„Děti nejvíce baví koupání a z toho jsme vycházeli. Navštívíme aquacentrum v Teplicích, v Mostě, v Chomutově. Děti se vykoupou v Úštěku nebo na bílinské Kyselce. Koupání ale bude jen jedním bodem z programu. V Teplicích si děti prohlédnou historické jádro města, navštíví muzeum a vyšlápnou si na Doubravku," přiblížila vedoucí oseckého DDM Lenka Říhová. Ona sama bude vedoucí druhého a třetího příměstského tábora. Ten aktuální mají na starosti Monika Slachová a Denisa Landová.

V programu je Muzeum čertů, indiánská vesnice nebo trampování.

Během prvního příměstského tábora se děti vydají nejen do Teplic, ale navštíví i Děčín, Chomutov a Most. V Děčíně si prohlédnou místní ZOO, kde je už pro ně zajištěná přednáška a různé soutěže. Druhý příměstský tábor bude kuriózní v tom, že na děti čeká trampování na Dlouhé Louce. „Pojedu na druhý i třetí tábor, ale nejvíc se těším na stanování. Na Dlouhé Louce budeme ve čtvrtek a v pátek, spát budeme ve stanech a oba dny strávíme jako opravdoví trampové. Rozděláme táborák, uvaříme si a budeme hrát na kytary a zpívat," těší se osmiletý Martin Šretr.

Účastníci třetího oseckého příměstského tábora se mimo jiné podívají do Muzea čertů v Úštěku nebo do indiánské vesničky v Růžové u Děčína. Kromě těchto výletů si děti budou moci zaplavat i v nově opraveném oseckém koupališti. Každý tábor stojí 750 korun a v ceně je vše kromě jídla a pití. To se doporučuje vzít s sebou z domova. Když budou mít děti u sebe kapesné, mohou si svačinu koupit na místě. Výlety jsou organizované a děti budou stále pohromadě pod dohledem pedagogů. Začátek je každý den v osm hodin, konec v šestnáct hodin.

DDM Teplice

Dům dětí a mládeže Teplice má už všechny příměstské tábory obsazené.

Příměstský tábor, který se koná od 7. do 11.7. má na programu výlety na Komárku, na hrad Sukoslav, do chomutovského zooparku, do Ústí a v Teplicích na Doubravku, do botanické zahrady i aquacentra. Podle počasí padne volba na koupaliště nebo muzea.

Keramická prázdninová dílna od 14. do 18.7. umožní účastníkům zkoušet různé techniky, na kterých se začátečníci naučí základy a zkušení keramici budou rozvíjet to, co už dokáží.

Příměstská rekreace Všudybílek nabízí v době od 21.7. do 25.7 a od 28.7. do 1.8. jednodenní letní výlety s různým programem.

DDM Bílina

Bílinský domeček měl tento týden na programu příměstský Mini camp se sportovním programem.

Od 25.7. do 30.7. jsou na programu Objevitelské prázdniny s výletem do chomutovského zooparku, do planetária a na hvězdárnu v Teplicích a další zábavný program.

Záchranářský příměstský tábor, který bude děti od 4. do 8.8. učit základní záchranářské metody, vyzkouší si práci policisty, hasiče i zdravotníka, je už také obsazený.

DDM Duchcov

DDM Sluníčko Duchcov už má na příměstských táborech také jen pár posledních míst. Od 14. do 18. července je Letnění s Mikou, od 21. do 25. července Akčňácký týden, od 7. do 12. července Dobrodružství s Robinem Hoodem, od 28. července do 1. srpna Asterix a Obelix a od 18. do 22. srpna Léto ve znamení magie.

DDM Krupka

Dům dětí a mládeže Cvrček v Krupce připravil pro děti dva týdny plné výletů a her. V týdnech od 30.6 do 4.7 a od 7.7. do 11.7. mohou s Cvrčkem zažít prázdninové dobrodružství. Na programu jsou výlet do ZOO v Ústí, na výstavu hraček, na hrad Doubravka, do muzea čertů v Úštěku, do teplického muzea, ale i vodní hrátky nebo stolní a karetní hry.(vč, ot)