„Nepolevím. Pokud budu mít tu možnost, tak svého syna budu vodit do školy ráno každý den. Nikdy nevíte, co se může stát," řekl včera Teplickému deníku Milan Kuksa, otec osmiletého školáka.

Jaká je situace v místě? Strážníci ještě zůstanou v okolí školních zařízení v Klášterci nad Ohří ve větším počtu než obvykle, i když byl muž podezřelý z vraždy místní devítileté dívky zadržen. Vedení města se tak domluvilo s řediteli škol. Město se též bude podílet na posledním rozloučení se zavražděnou holčičkou.

„Bezpečnostní opatření zatím zachováme a budeme je vyhodnocovat podle aktuální situace," uvedla starostka města. Podle ní záleží na atmosféře ve městě a především mezi rodiči, kteří teď osobně vodí děti do školy častěji než před tragédií. „Věřím, že se jim brzy vrátí klid," řekla Mazánková.

V Teplicích policisté hlídkují u škol už delší dobu. Jde o preventivní opatření na přechodech. Podílejí se na tom se strážníky městské policie. „Už to takto praktikujeme několik let," říká Michal Chrdle, šéf teplických strážníků.(pem)