Široká nabídka obchodů, restaurací a cukráren, k tomu také doplňkových služeb má dnes své zákazníky nejen z Teplic, ale také ze sousedního Ústí nebo vzdálenějšího Mostu.

Zdroj: Deník„Bude to jednou velké centrum, uvidíte. Začínáme postupně, ale jednou se dočkáme toho, že se tu budou točit tisícovky lidí denně,“ říkal v roce 2001 Deníku těsně před otevřením prvních obchodů tehdejší ředitel centra Petr Panchartek.

Obchodní centrum bylo postaveno ve čtyřech etapách v rozmezí let 2000 až 2008. V březnu 2003 k základní části přibyla hlavní nákupní pasáž, jejíž součástí byla restaurace, kavárna a fast food. Centrum je kompletně pronajato, na ploše 32 tisíc metrů čtverečních nabízí 80 obchodů a služeb. Bylo první na Teplicku. Návštěvníci zde naleznou kromě obchodů i kadeřnictví, kosmetiku, banku nebo dětskou hernu. K centru patří i čerpací stanice a mycí linka. Pravidelně se zde konají doprovodné zábavní programy.

Koupaliště v Bílině. Ilustrační foto.
Barbora už nebude za padesát. Podraží také koupaliště v Bílině

Při slavnostním otevření před 20 letu tady svou manažerskou éru začínal už zmíněný Petr Panchartek, který později vedl nějaký čas například konkurenční Forum v Ústí nad Labem. „Svou éru jsem začal v teplické Olympii, kde jsem vyhrál tehdy první výběrové řízení na ředitele, to bylo v roce 2000. Za mého působení se tam postavila první část centra s velkou prodejnou potravin. A také velká prodejna nábytku Asko. Následně se ale tento projekt prodal a já odešel za kariérou do Prahy,“ zavzpomínal první ředitel Olympie.

Dnes je podnik součástí realitní skupiny CPI Property Group. V čele srbického obchodního centra teď stojí Tomáš Stárek. „Olympia Teplice rostla do své současné podoby postupně. V letech 2018 až 2021 prošlo centrum kompletní rekonstrukcí, která návštěvníkům přinesla nejmodernější koncept hypermarketu Albert, ale i nové toalety, fasádu, moderní relaxační zóny nebo nový food court a modernizaci pasáže. Díky změně dispozice centra přibyly některé obchody. V centru také vyrostl jedinečný herní komplex pro děti Cirkus Park, který svým konceptem nemá v České republice obdoby,“ vyjmenoval vedoucí manažer.

Železniční expozice na nádraží v Oseku
Vláčky se rozjely, unikátní železniční muzeum v Oseku zahájilo sezonu

20 let je také příležitost pro oslavu. Připomínku dvacátých narozenin letos zahájila v Srbicích exkluzivní výstava historických vozů tradiční značky Tatra, jejíž výstavní exponáty patří mezi kulturní národní památky a také k nejobdivovanějším automobilům české a československé historie. Co bude v rámci oslav dál, prozradila marketingová manažerka Jaroslava Konečná.

„V květnu bude pro návštěvníky centra přichystána rodinná akce Záchranáři v akci. Na ní se děti zábavnou formou naučí základy bezpečnosti na silnicích, první pomoci a budou si moci prohlédnout hasičský vůz, sanitku nebo policejní vybavení. V červnu se pro návštěvníky připravuje nejchutnější festival široko daleko – Burger Street Festival. Letos zde budou k ochutnání nejen ty nejlepší burgery z celé ČR, ale také program bude doslova napěchovaný zábavou pro všechny generace,“ uvedla.